Książki na Halloween - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jeśli należycie do tych, którzy ochoczo przebierają się w Halloween i spędzają czas z przyjaciółmi, to na pewno zainteresują Was też historie, wywołujące dreszcz grozy. Trudno znaleźć w roku lepszy dzień, niż 31 października właśnie, na to, by zanurzyć się w przerażające i mrożące krew w żyłach opowieści. Tym samym książki na Halloween ułatwią Wam sprawę. Czas ten można również spędzać w pojedynkę, wtedy jednak koniecznie zaopatrzcie się w niezawodne źródło światła i koc, pod którym będziecie mogli się schować. Ostrzegam – z tymi historiami będzie naprawdę strasznie!

Książki na Halloween - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książki na Halloween

Upiorne święta - kup na TaniaKsiazka.pl Upiorne święta

Boże Narodzenie to święto, które kojarzy się z ciepłem i radością, prawda? Cóż, nie w tym przypadku! Czytelnicy znajdą tu opowiadania czołowych polskich twórców grozy, którzy postanowili nadać Gwiazdce nieco mroczniejszego wymiaru. Od tej pory już nigdy nie spojrzycie na to wydarzenie tak samo.

Jest krew - sprawdź na TaniaKsiazka.plJest krew

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Stephena Kinga, niekwestionowanego mistrza grozy i horroru. Prezentowany tytuł to zbiór czterech opowieści, które mrożą krew w żyłach i przyprawiają o dreszcze. W związku z tym, jeśli wolicie dawkować sobie mroczną atmosferę i cenicie krótsze formy, to idealna propozycja właśnie dla was.

Książki na Halloween - sprawdź na TaniaKsiazka.plDzieci zapomniane przez Boga

Graham Masterton i jego powieści grozy są tak samo rozpoznawalne, jak książki wspomnianego poprzednika. Tym samym, jeśli interesuje was groza i horror z elementami fantasy, to dobrze się składa. W tej powieści detektywi Jerry Pardoe i Dżamila Patel staną przed rozwiązaniem zagadki narodzin zdeformowanych płodów i tajemniczej siły, która opanowała londyńskie kanały.

Chodź ze mną - kup na TaniaKsiazka.pl Chodź ze mną

Atmosfera grozy wyziera tu już z pierwszych stron, a akcja, choć mroczna i pełna napięcia, to toczy się wartko. Dariusz Drzewiecki znajduje idealne miejsce na swoją knajpę. Szybko jednak okazuje się, że w piwnicach budynku mieszka jakaś tajemnicza, mroczna siła, która mrozi krew w żyłach. A umysłom podsuwa koszmarne obrazy, sprawiając, że ludzie popadają w szaleństwo i zmieniają się w potwory

Książki na Halloween - sprawdź na TaniaKsiazka.plParadoks

To połączenie thrillera psychologicznego, horroru i science-fiction. Maks to najlepszy student na wydziale matematyki, ale jednocześnie chorobliwy perfekcjonista. Nie wybacza błędów, zwłaszcza sobie. Więc wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie. Ponadto zaczynają dręczyć go paranoiczne myśli przeplatane z przerażającymi wizjami. Wkrótce staje się on przekonany, że prześladuje go własny sobowtór, który go nienawidzi i chce zabić.

Kolejne upiorne opowieści po zmroku 3

Trzecia i ostatnia odsłona opowiadań grozy, które wyszły spod pióra Alvina Schwartza. Czytelnicy jak zawsze mogą liczyć tu na gęstą atmosferę i mroczne macki strachu, które oplatają ciasno odbiorów z każdą kolejną stroną. Mroczne i krwawe opowieści autorstwa Schwartza charakteryzują się bardzo obrazowym językiem. Ponadto nie zabraknie tu klimatu z lat 80. i 90. Ta książka sprawi, że zaczniecie baczniej przyglądać się otaczającej was ciemności.

Jestem ciekawa, jak wy spędzacie Halloween i czy towarzyszy wam w tym dniu literatura grozy.