Książki na jesienne wieczory to idealne zestawienie na bieżący czas. Pogoda za oknem rozszalała się na całego, a deszczowa i wietrzna aura nie zachęca do wychodzenia z domu. Tym samym nastał doskonały moment dla wszystkich domatorów. Nic tak nie poprawia humoru, jak dobra książka, ciepły koc i do tego kakao, kawa lub czekolada.

My również, jako przykładni książkoholicy, uwielbiamy takie klimaty. Dlatego też z wielką radością dzielimy się z Wami dzisiejszym zestawieniem gorących zapowiedzi i nowości. Wśród prezentowanych pozycji znajdują się międzynarodowe bestsellery i prawdziwe, światowe hity. Jeśli zatem poszukujecie książek, które umilą Wam jesienne wieczory, trafiliście idealnie. Gwarantujemy, że z tymi tytułami, najbardziej deszczowa pora roku nie będzie straszna.

Sprawa zaginionego markiza - kup na TaniaKsiazka.pl

Książki na jesienne wieczory – Enola Holmes. Tom 1. Sprawa zaginionego markiza Nancy Springer

Czy nastoletnia dziewczyna może zostać detektywem? Czy młodej pannie przystoi podróżować na rowerze i wałęsać się samotnie po ulicach wielkiego miasta, gdzie nietrudno wpaść w tarapaty? I wszystko to w scenerii XIX-wiecznego Londynu! Taką nastolatką jest Enola Holmes – młodsza siostra słynnego Sherlocka. W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej matka. Wbrew decyzji braci, Sherlocka i Mycrofta, na których spada obowiązek zaopiekowania się młodszą siostrą, dziewczyna ucieka do Londynu, by odszukać matkę.

Powieść w sprzedaży od 6 grudnia 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Inny rodzaj zła  Andrew WilsonInny rodzaj zła - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historia nietuzinkowa, ponieważ autor wykorzystał postać mistrzyni kryminałów, jako główną bohaterkę stworzonej powieści. W styczniu roku 1927 Agatha Christie, wciąż dochodząca do siebie po wstrząsających wydarzeniach związanych z jej niedawnym zniknięciem, wypływa w rejs z ponurej Anglii na Wyspy Kanaryjskie. Niezwykły talent pisarki został doceniony przez brytyjskie służby specjalne. W związku z tym została poproszona o pomoc w zbadaniu zagadki śmierci jednego z agentów, którego zmumifikowane ciało znaleziono w jaskini na Teneryfie.

Powieść jest już dostępna w sprzedaży.

Książki na jesienne wieczory – Cormoran Strike. Tom 4. Zabójcza biel Robert Galbraith

Zabójcza biel - zobacz na TaniaKsiazka.plDo agencji Cormorana Strike’a i jego wspólniczki Robin Ellacott przychodzi Billy. Młody mężczyzna  jest zdesperowany. Prosi detektywów, żeby zajęli się sprawą zbrodni, której był świadkiem w dzieciństwie. Sama historia, którą opowiada klient, brzmi wiarygodnie mimo tego, że on sam sprawia wrażenie chorego psychicznie. Cormoran chce się dowiedzieć czegoś więcej. W związku z tym zaczyna wypytywać Billy’ego o szczegóły, a ten spłoszony ucieka w panice. Jednak mimo to detektywi postanawiają zgłębić zagadkową sprawę morderstwa sprzed lat.

Powieść dostępna od 28 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Śledztwo od kuchni Karolina MorawieckaŚledztwo od kuchni - kup na TaniaKsiazka.pl

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Ponieważ policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy. Panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego, wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści.

Powieść dostępna od 9 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Pogrzebani Jeffery Deaver

Pogrzebani - zobacz na TaniaKsiazka.plW Internecie pojawia się film przedstawiający ofiarę z pętlą na szyi i bliską śmierci. A wszystko to na tle muzyki z wplecionym w nią ciężkim oddechem umierającego mężczyzny. Autor wideo przedstawia się jako Kompozytor. Sprawą zajmują się Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Śledczy już wkrótce dowiadują się, że do bliźniaczo podobnego przestępstwa doszło we Włoszech, w niewielkiej miejscowości pod Neapolem. Tam porwano uchodźcę z Libii. W związku z tym bohaterowie wyruszają za Atlantyk, by pomóc w śledztwie włoskiej policji. Ta jednak nie przyjmuje ich wsparcia tak przychylnie, jak się spodziewali.

Powieść dostępna od 9 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – W kręgach władzy. Tom 3. Władza absolutna Remigiusz MrózWładza absolutna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pod sejmem miał miejsce zamach. Z tego powodu Polska znalazła się na samym skraju anarchii. A ponieważ Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, narasta wszechogarniający chaos. Nie trudno zgadnąć, że do walki o nią są gotowe stanąć wszystkie siły polityczne. Tym samym, w sytuacji poważnego kryzysu, rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa i bezwzględna kampania wyborcza w historii. Tymczasem na światło dzienne zaczynają wychodzić dowody, które świadczą o tym, że zamach był jedynie częścią większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną.

Powieść dostępna od 14 listopada 2018 roku. Pakiet W kręgach władzy znajdziecie tutaj.

Książki na jesienne wieczory – Karuzela Paulina Świst

Karuzela - sprawdź na TaniaKsiazka.plPiotra i Olkę łączy nie tylko przyjaźń i namiętność, ale też pragnienie zrobienia wielkich pieniędzy. Dzięki wiedzy prawniczej i kontaktom w świecie przestępczym rozkręcają podatkową karuzelę. Początkowo na swojej drodze nie napotykają żadnych problemów. Wszystko idzie gładko, a pieniądze szybko napełniają kieszenie kochanków. Jednak taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie. Już wkrótce ktoś sypie, ktoś zaczyna współpracować z prokuraturą… Z tego powodu Olka trafia do więzienia, a Piotr musi się ukrywać. Wydawać by się mogło, że ich marzenie o bogactwie pryska. Jednak gdy do gry wkraczają Lilka i Kinga okazuje się, że jeszcze wiele może się wydarzyć.

Powieść dostępna od 15 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Czerwony szkwał Tomasz HildebrandtCzerwony szkwał - kup na TaniaKsiazka.pl

Niespodziewany podmuch białego szkwału zakłóca wakacyjną atmosferę Węgorzewa. Do walki ze skutkami kataklizmu skierowany zostaje wydział kryminalny powiatowej policji pod kierownictwem nadkomisarza Andrzeja Bondara. Wśród ofiar zidentyfikowano kilkoro obywateli Federacji Rosyjskiej. Mężczyźni w niewiadomym celu nurkowali nocą w wodach jeziora Mamry. Po złych doświadczeniach z Bieszczadów i Borów Tucholskich Andrzej liczył na Mazurach na spokój i relaks. Już wkrótce okazuje się jednak, że musi się zmierzyć z jednym z najtrudniejszych śledztw w swojej karierze.

Powieść dostępna od 14 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Pionki Natalia Nowak-Lewandowska

Pionki - kup na TaniaKsiazka.plPo powrocie do Łodzi Różańscy próbują poukładać swoje życie na nowo. Jednak trudne relacje z rodzicami uniemożliwiają Juliannie rozliczenie się ze swoją przeszłością. Tymczasem Majka, od czasu ostatniego spotkania z Tomkiem, bardzo za nim tęskni. Nie może o nim zapomnieć. Gdy pewnego dnia dostaje od niego wiadomość, jej radość nie zna granic. Nie przeczuwając nic złego, umawia się z chłopakiem na spotkanie i wkrótce potem przepada bez śladu. Nikt nie przewidywał, jak potworny los był jej pisany.

Powieść dostępna od 21 listopada 2018 roku.

Książki na jesienne wieczory – Mam chusteczkę haftowaną Hanna Greń

Mam chusteczkę haftowaną - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Jednak śledztwo przebiega opornie. Policjant nie może znaleźć żadnego powodu, dla którego ktoś miałby pozbawić życia pewnego młodego mężczyznę. Jedyny ślad stanowi znaleziona na miejscu zbrodni chusteczka z ozdobnym haftowanym monogramem.

Po śmierci rodziców Eliza Rogowska odnosi wrażenie, że całkiem straciła kontrolę nad swoim życiem. Okazuje się, że matka i ojciec ukrywali przed nią wiele tajemnic, także związanych z przeszłością dziewczyny. W związku z tym kobieta postanawia odkryć te tajemnice. Jednak nie pomaga jej w tym człowiek, z którym zamierzała związać swoją przyszłość. Ponieważ po śmierci jej rodziców uznał, że nie musi już odgrywać roli czułego, opiekuńczego mężczyzny. Pewny, że ma Elizę w swojej władzy, ukazuje prawdziwe oblicze. Przypadek sprawia, że drogi Kostka i Elizy się krzyżują, a wówczas okazuje się, że odpowiedzi, których poszukują, są częścią tej samej układanki.

Powieść dostępna od 21 listopada 2018 roku.

Koniecznie dajcie nam znać, czy na którąś z prezentowanych pozycji szczególnie czekacie.