PoradnikiRecenzje

Kto zapłacze nad twoim grobem – recenzja książki

Kto zapłacze nad twoim grobem

Kto zapłacze nad twoim grobem to kolejna już książka Robina Sharmy, autora chociażby takiego tytułu jak Klub piąta rano. Jako że nie wyobrażam sobie z własnej woli wstawać o tak wczesnej godzinie, a chciałam poznać tego autora, zdecydowałam się na tę pozycję. 😉

Kto zapłacze nad twoim grobem

Kto zapłacze nad Twoim grobem – kilka słów wprowadzenia

Tytuł wyjaśnia pewne powiedzenie umieszczone z tyłu książki: gdy się rodziłeś, płakałeś, a inni się śmiali. Żyj tak, abyś w dniu śmierci się śmiał, a inni płakali.

W dużym skrócie – ta pozycja to zbiór opowieści, rad, które mają doprowadzić ludzi do płaczu, gdy będziemy je stosować i przyjdzie nam opuścić ten świat 😉 A teraz już prawie na serio, koniec żartów 😉

Kto zapłacze nad twoim grobem – recenzja książki

Jak wspomniałam, jest to zbiór 101 opowieści o życiu – a dokładnie o rzeczach takich drobnych, a przy tym takich, na które przestajemy zwracać uwagę. A to właśnie z nich składa się życie. I to, jacy jesteśmy, dla siebie i innych. Pozwolę sobie wymienić kilka z nich. „Słuchaj intuicji”. „Naucz się spacerować”. „Nie odbieraj telefonu za każdym razem, gdy dzwoni”. „Spaceruj po lesie”, a nawet „Nie wszystkie książki musisz czytać do końca”. Świetna jest również lekcja „Jadaj posiłki z rodziną”. Autor namawia czytelników, by celebrować wspólne chwile przy stole, nie tylko od święta. Nie tylko przy stole suto zastawionym. Zwyczajnie chodzi o to, by bliscy ze sobą byli, rozmawiali, zwolnili i odnaleźli się w życiowym pędzie.

Niezwykle przypadła mi ta książka do gustu. Napisana jest w formie krótkich lekcji, więc spokojnie codziennie można znaleźć chwilkę na przeczytanie kilku stron. I właśnie taki sposób czytania Wam rekomenduję. Myślę, że jeśli w nowym roku planujecie, mówiąc bardzo ogólnie, zmienić swoje życie, to ta książka z pewnością Wam w tym pomoże. Małe zmiany doprowadzić mogą do wielkich sukcesów. I tychże życzę Wam wszystkim na ten rok!

Książkę Kto zapłacze nad twoim grobem znajdziecie tutaj.

Moja ocena
  • 9/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
  • 8/10
    Czy książka nadaje się na prezent? - 8/10
  • 8/10
    Jak oceniam styl i język książki? - 8/10
8.3/10

Fragment recenzji

Jest to zbiór 101 opowieści o życiu – a dokładnie o rzeczach takich drobnych, a przy tym takich, na które przestajemy zwracać uwagę. A to właśnie z nich składa się życie. Niezwykle przypadła mi ta książka do gustu. Napisana jest w formie krótkich lekcji, więc spokojnie codziennie można znaleźć chwilkę na przeczytanie kilku stron. I właśnie taki sposób czytania Wam rekomenduję.