List do króla - kup na TaniaKsiazka.pl

List do króla to międzynarodowy hit, który w błyskawicznym tempie osiągnął status bestsellera. Książka zainteresuje wszystkich miłośników literatury młodzieżowej. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele produkcji fantasy, ponieważ historia została zekranizowana w postaci serialu. Będzie on dostępny na platformie Netflix już od 20 marca 2020 roku. Co ciekawe, książka, która zaliczana jest do klasyki młodzieżowej literatury europejskiej, w Polsce dopiero będzie miała swoją premierę. Do sprzedaży trafi 18 marca bieżącego roku, czyli dwa dni przed serialowym projektem.

List do króla - kup na TaniaKsiazka.pl

List do króla – kilka słów o produkcji, książce oraz zwiastun

W produkcji wystąpią m.in.: Amir Wilson (jako główny bohater), Ruby Serkis, Thaddea Graham czy Gijs Blom. Showrunnerem jest Will Davies, który jednocześnie z Paulem Trijbitsem zajmuje stanowisko producenta wykonawczego. Poza tym serial ma składać się z sześciu odcinków.

O czym zaś opowiada sama historia? W noc poprzedzającą pasowanie na rycerza szesnastoletni Tiuri czuwa z przyjaciółmi w królewskiej kaplicy. Nagle słyszy zza okna rozpaczliwe wołanie. Łamie zasady i wychodzi na zewnątrz. Tam nieznajomy mężczyzna w habicie powierza mu tajny list. Ponadto prosi, by Tiuri zawiózł go rycerzowi, który zatrzymał się w pobliskim zajeździe. Kiedy jednak chłopak dociera na miejsce, rycerza tam nie ma. Wkrótce też okazuje się, że to najmniejszy problem, z jakim przyjdzie się zmierzyć bohaterowi.

Tak zaczyna się długa, pełna przygód podróż i niebezpieczna misja, która może kosztować go życie. Czy zdoła dostarczyć królowi zza Gór Wielkich wiadomość, od której zależą losy kraju?

Przypominamy, że książka pt. List do króla będzie dostępna w sprzedaży już od 18 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę historię każdemu miłośnikowi literatury młodzieżowej i fantasy. Poza tym serial na platformie Netflix pojawi się dwa dni po premierze książki, czyli 20 marca. Poniżej prezentujemy wam zapowiedź produkcji. Koniecznie dajcie nam znać, czy macie zamiar przeczytać lekturę oraz, czy będziecie oglądać serial. Jesteśmy bardzo ciekawi!