Małe ogniska - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Małe ogniska to doskonała propozycja dla wszystkich wielbicielek literatury kobiecej i obyczajowej. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tą pozycją, teraz macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Ponieważ historia ta doczeka się ekranizacji w postaci serialu. Warto tutaj również wspomnieć, że książka autorstwa Celeste Ng została okrzyknięta najlepszą książką roku m.in. według: People, The Washington Post, Bustle, Esquire, Southern Living czy The Daily Beast. W błyskawicznym tempie zdobyła też tytuł bestsellera, stając się międzynarodowym hitem. Nic więc dziwnego, że powieścią w końcu zainteresował się świat seriali.

Małe ogniska - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kadr z trailera Little Fires Everywhere, źródło Hulu.com

Małe ogniska – kilka słów o produkcji i książce

Produkcja powstała na zlecenie platformy Hulu, natomiast widzowie w Polsce mogą zobaczyć ją na Amazon Prime Video. Na małych ekranach pojawią się w rolach głównych Kerry Washington (jako Mia) oraz Reese Witherspoon (jako Elena). Poza tym obok nich pojawią się również: Lexi Underwood (Pearl), Joshua Jackson (Bill Richardson), Rosemarie DeWitt, Jade Pettyjohn, Megan Scott, Gavin Lewis oraz Jordan Elsass.

O czym opowiada historia? Shaker Heights to spokojne i postępowe miasteczko na obrzeżach Cleveland. Ponadto wszystko zostało tutaj dokładnie zaplanowane. Począwszy od rozkładu krętych dróg, przez kolory domów, na pełnych sukcesów życiach jego mieszkańców kończąc. A nikt nie uosabia lepiej ducha tego miejsca niż Elena Richardson, która kieruje się zasadą, że najważniejsze jest trzymanie się zasad.

Jednak już wkrótce na scenę wkracza Mia Warren, enigmatyczna artystka i samotna matka. W ten zamknięty, idylliczny świat wchodzi wraz ze swoją nastoletnią córką Pearl. Wynajmują one dom od Richardsonów. Wkrótce Mia i Pearl staną się kimś więcej niż tylko najemcami. Ponieważ para przyciąga do siebie całą czwórkę dzieci Richardsonów. Lecz Mia ma za sobą tajemniczą przeszłość, zaś w duszy pogardę dla zastanego stanu rzeczy, która grozi wywróceniem tej starannie ułożonej społeczności do góry nogami.

Książkę pt. Małe ogniska, na której podstawie powstał serial, znajdziecie tutaj. Poniżej zaś prezentujemy wam zapowiedź produkcji. Dajcie znać, czy macie zamiar oglądać!