Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021 - co wiadomo Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021

Czekasz na Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021? Otwórz swój terminarz i czerwono-krwistym kolorem zaznacz w nim daty od 26 do 30 maja! W tych dniach bowiem wszystkich fanów powieści oscylujących wokół tajemniczych zbrodni czeka masa atrakcji. W tym roku odbędzie się już 18. edycja tego wydarzenia!

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021

Fot: https://www.facebook.com/FestiwalKryminalu/

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021

Skoro Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021 kończy w tym roku 18 lat i jakby tak przymrużyć oko, staje się pełnoletni – w związku z tym nie może zabraknąć alkoholu! Jednak żebyśmy się dobrze zrozumieli… Wszyscy będą trzeźwi! Alkohol organizatorzy uczynili jedynie motywem przewodnim festiwalu. Wiemy już zatem, że w programie w trakcie warsztatów, prelekcji i wykładów znajdzie się miejsce na szukanie powiązań między alkoholem a przestępczością oraz odpowiedzi na pytanie, dlaczego bohaterowie kryminałów tak często sięgają po butelkę.

Jednak nie tylko alkohol stanie w centrum zainteresowania uczestników MFK. Przyjrzymy się również zwierzętom. Jak zapowiadają organizatorzy,  festiwal zamknie Kryminalny Dzień Dziecka i Zwierząt. Warto wspomnieć, że organizatorów wesprze przy tym Stowarzyszenie Zakątek Weteranów. To miejsce unikatowe w skali Polski, gdzie na emeryturę trafiają funkcjonariusze cieszący się największą sympatią społeczeństwa – czworonogi. Psy i konie pełniące służbę w policji, wojsku, straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej, WOPR czy GOPR w tym ośrodku znajdują bezpieczną przystań, gdy już zdrowie i wiek nie pozwalają im na dalsze wsparcie człowieka.

Koronawirus a forma wydarzenia

Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia, jeszcze nie wiadomo do końca, w jakiej formie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021. Doświadczenia minionego roku nauczyły nas przyswajać kulturę drogą online, choć bardzo tęsknimy za żywym kontaktem z pisarzami i za tą podniosłą atmosferą i emocjami, które można dzielić z innymi miłośnikami książek znajdującymi  się tuż obok, nie po drugiej stronie ekranu. Przyznaj, że fajnie byłoby z okazji tej osiemnastki wznieść toast na żywo.

Do maja jeszcze jest trochę czasu, dlatego organizatorzy szykują się na dwie ewentualności – wydarzenie stacjonarne i na transmisję za pośrednictwem internetu. Co ważne, festiwalowe wydarzenia będzie można oglądać online na kanałach społecznościowych MFK, niezależnie od formy, w której będą się odbywać. Warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku stworzonego przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, by być na bieżąco.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Nagroda Wielkiego Kalibru 2020

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści 2020 roku. Wiadomo, że laureatem tego zaszczytnego wyróżnienia  został Jędrzej Pasierski za powieść Roztopy. Ale to nie wszystko! Za całokształt kryminalnej twórczości Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru odbierze Zygmunt Miłoszewski.

To co, do zobaczenia?

Powiązane artykuły: