Nowa książka Mario Escobara - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Mario Escobara to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Poza tym powody do zadowolenia ma też każdy czytelnik, który interesuje się historiami, związanymi z wydarzeniami II wojny światowej. Warto tutaj również wspomnieć, że to właśnie Escobarowi odbiorcy na całym świecie zawdzięczają bestsellerową książkę pt. Kołysanka z Auschwitz, która w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem. W związku z tym trudno się dziwić, że nowa pozycja wywołuje wielkie poruszenie wśród fanów pisarza. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Mario Escobara - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowa książka Mario Escobara – kilka słów o książce, data premiery

Najnowsza pozycja pisarza nosi tytuł Dzieci żółtej gwiazdy i na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 3 czerwca 2020 roku. Jest to poruszająca opowieść o dramatycznej ucieczce, ogromnym poświęceniu i sile nadziei w ogarniętych wojną czasach.

Jest sierpień 1942 roku, bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją. Rodzice chłopców, para znanych dramaturgów, zostawili ich pod opieką ciotki na jakiś czas, zanim znajdą bezpieczną przystań dla rodziny. Jednak przerażająca obława skutecznie krzyżuje im plany. Ponieważ francuska żandarmeria pod rozkazami nazistów aresztuje chłopców i zabiera ich do Vélodrome d’Hiver. To ogromna, posępna budowla w pobliżu wieży Eiffla, gdzie przetrzymywane są tysiące francuskich Żydów.

W związku z tym Jakob i Moïse doskonale wiedzą, że aby przeżyć, muszą uciekać i odnaleźć rodziców. Jednak ich jedyną wskazówką są listy wysłane z południa Francji. Podczas niebezpiecznej wędrówki przez okupowany kraj, chłopcy spotkają wielu życzliwych ludzi, gotowych, aby ich chronić. A niektórzy z nich zapłacą za to najwyższą cenę.

Nowa książka Mario Escobara wzrusza, zaskakuje i wzbudza wiele emocji. Przypominamy, że prezentowana dziś powieść pt. Dzieci żółtej gwiazdy na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 3 czerwca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy sięgniecie po tę pozycję!

Natomiast tutaj znajdziecie książkę pt. Kołysanka z Auschwitz.