Zrodzony - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jeffa Vandermeera pt. Zrodzony to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury science fiction. Jeśli jesteście wielbicielami gatunku, a do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Amerykański pisarz ma na koncie mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, które niewątpliwie potwierdzają jego talent. W związku z tym może pochwalić się nagrodą Nebula, British Fantasy Award czy World Fantasy i nagrodą Hugo. Oczywiście za sukcesem idzie również ogromna rzesza wiernych czytelników, których pisarz ma na całym świecie. Warto tutaj wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. To Vandermeer odpowiada za trylogię The Southern Reach, której pierwsza część stała się kanwą filmu Anihilacja, w reżyserii Alexa Garlanda.

Nowość od Jeffa Vandermeera – kolejna imponująca historia

Główną bohaterką prezentowanej dziś książki jest młoda kobieta Rachel. Żyje, jako poszukiwaczka w zrujnowanym, niebezpiecznym mieście, w niedalekiej przyszłości. W całej aglomeracji pełno jest porzuconych biotechnologicznych wytworów Firmy, organizacji, która obecnie jest w rozsypce. Ponadto miasto nęka nieprzewidywalny, olbrzymi niedźwiedź.

Pewnego dnia, z jednej ze swoich wypraw, Rachel przynosi Zrodzonego. Trudno powiedzieć, czym jest ta mała, zielona bryłka. Roślina czy zwierzę? Jedno jest niewątpliwe. Znalezisko cechuje niesamowita charyzma. Tym samym bohaterka coraz bardziej przywiązuje się do Zrodzonego i otacza go opieką, na którą nie może sobie pozwolić. Ponieważ taka słabość zagraża jej niepewnemu bytowi oraz irytuje jej partnera Wicka. Co więcej, jej działanie zaburza, być może na zawsze, delikatną równowagę panującą w bezlitosnym mieście. Mimo to Rachel nie potrafi zrezygnować ze Zrodzonego. Nie wiadomo też, kim ani czym jest znalezisko. Tylko jedno jest pewne. On stale rośnie i się zmienia.

Nowość od Jeffa Vandermeera pt. Zrodzony znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść wszystkim wielbicielom literatury science fiction. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem światowej sławy autor przygotował swoim czytelnikom. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Najnowszą powieścią Vandermeer potwierdza, że jego międzynarodowy sukces nie jest kwestią przypadku. Przekonajcie się o tym sami!