Nowości z literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowości z literatury pięknej i beletrystyki to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego rodzaju książek. Poza tym oprócz gorących nowości, dostępnych już w sprzedaży na naszym rynku, umieściliśmy tu także kilka zapowiedzi. Są to przede wszystkim zagraniczne bestsellery, ale nie zabraknie również polskiego akcentu. Tym samym, jeśli poszukujecie wciągających i nietuzinkowych historii na wiosenne popołudnia, trafiliście idealnie. Sprawdźcie koniecznie, co takiego mają w sobie te historie, iż zachwyciły czytelników na całym świecie. I koniecznie dajcie nam znać, czy któryś tytuł przypadł wam szczególnie do gustu!

Nowości z literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ziemiożerczyni - kup na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Ziemiożerczyni

W tej książce zaskoczy was magiczny realizm i historia, która balansuje na granicy przerażającej rzeczywistości oraz ludowych wierzeń.

Kiedy bohaterka tej książki była małą dziewczynką, zjadła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. To właśnie wtedy Ziemiożerczyni odkryła w sobie niezwykły dar, który wyznaczył jej życiu nową ścieżkę. A wieść o lokalnej jasnowidzce z prędkością światła roznosi się po okolicy. W związku z tym kolejni krewni zaginionych osób stają przed nią z garstką ziemi i nadzieją na poznanie prawdy. Znajdują się jednak w miejscu, gdzie niesprawiedliwość i zaniedbanie względem kobiet wypływają z każdego zakątka. Tym samym nie ma tutaj przyzwolenia na prawdę.

Książka dostępna od 3 czerwca 2020 roku.

Nowości z literatury pięknej – Szepty z wyspy samotnościSzepty z wyspy samotności - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Spinalonga zrobiła na bohaterze książki ogromne wrażenie. W związku z tym wracał tam z Agą chętniej niż gdziekolwiek indziej. Wyspa idealnie nadawała się do tego, by pomilczeć i spędzić czas w ciszy. A kiedy po raz pierwszy postawił tam stopę, poczuł dziwne dławienie w gardle. Już wkrótce trzymał w dłoniach fotografie zapisków, które sporządził jeden z mieszkańców Spinalongi – Thimios Demetriou, trędowaty. Czym dla niego była wyspa?

Książka już dostępna.

Nowości z literatury pięknej - sprawdź na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Układ(a)ne

Korporacyjne mrówki z wielkiego biurowca zdradzają czytelnikom największe sekrety. I choć będziecie mieli szansę zajrzeć tam przez okna, to szybko zauważycie, że wszystkie postaci nakładają się na siebie. Tylko po to, by chwilę później się rozwarstwić. Tym samym prześledzicie historię dziewczyny, która już wkrótce bierze ślub. Wysłuchacie też protestujących kobiet w parku. Nie zabraknie bohaterki z przedziwnym nawykiem – zakopuje ona przedmioty w ogrodzie. Tutaj nie ma imion. Ponieważ każdy może być każdym albo zupełnie kimś innym. To słodko-gorzkie spojrzenie na współczesny świat, w którym wszyscy jesteśmy do siebie podobni.

Książka dostępna od 1 czerwca 2020 roku.

Nowości z literatury pięknej – Ość wielorybaOść wieloryba - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jak powstał świat? Kim jesteśmy? Z jakich żywiołów zostaliśmy zbudowani? I czym tak właściwie jest czas? Tak, są to prawdziwe problemy metafizyczne. To właśnie im przygląda się autorka tej książki za pomocą wierszy. Tutaj pytania zadaje człowiek współczesny, obdarzony zmysłem ironii i autoironii. Myślący konkretnie i nieskory do przyjęcia żadnej z gotowych wykładni świata.

Książka już dostępna.

Bezgwiezdne morze - kup na TaniaKsiazka.plNowości z literatury pięknej – Bezgwiezdne morze

Zachary Ezra Rawlins podąża za syrenim śpiewem, niesiony niewytłumaczalną pewnością, że inny świat jest mu po prostu pisany. W uczelnianej bibliotece odkrywa tajemnicze książki. I błyskawicznie pogrąża się w porywającej lekturze. Trafia na zakochanych na zabój więźniów, zaginione miasta i bezimiennych akolitów. Wkrótce też na jednej ze stron Zachary niespodziewanie natrafia na zdarzenie z własnego dzieciństwa. W niewiarygodny sposób spisane w książce starszej od niego.

Książka dostępna od 20 maja 2020 roku.

Nowości z literatury pięknej – Malarz duszMalarz dusz - kup na TaniaKsiazka.pl

Jest 1901 rok, Barcelona. Przez miasto przelewa się fala niepokojów społecznych. Ponieważ ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje wyraźnie z bogactwem dużych, eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki. Symbol nadejścia epoki modernizmu. Bohater książki, Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Ponieważ z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Tymczasem z drugiej może obracać się w towarzystwie bogatych, dzięki pracy w pracowni ceramiki don Manuela Bello. I nie będzie mu łatwo podążać właściwą ścieżką.

Książka dostępna od 17 czerwca 2020 roku.