Obsada Sandmana

Obsada Sandmana powiększyła się właśnie o kolejną gwiazdę! Fakt ten z pewnością ucieszy wszystkich fanów komiksowej serii, za którą odpowiada Neil Gaiman. Ponieważ to oznacza, że prace nad ekranizacją trwają, a ekipa nie próżnuje i powoli stawia kolejne kroki, by już niebawem móc rozpocząć następne zdjęcia. No a jest przecież na co czekać. Bowiem komiksowa seria Sandman dziś uznawana jest za kamień milowy w historii współczesnej rysunkowych opowieści. Poza tym każdy, kto miał okazję zapoznać się z tym dziełem Gaimana, nie ma wątpliwości, że to jedna z najoryginalniejszych pozycji w tym gatunku.

Obsada Sandmana

Kadr z serialu Gra o tron, źródło: youtube.com

Obsada Sandmana – kto dołączył?

Wśród gwiazd, które widzowie będą mieli okazję podziwiać na ekranie, znalazła się Gwendoline Christie. Aktorka obecnie najbardziej kojarzona jest z roli Brienne z Tarthu w serialu Gra o Tron. Jednak na koncie ma też udział w kilku innych, popularnych produkcjach, m.in. w: Igrzyska śmierci: Kosogłos, Parnassus czy Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, w jaką postać wcieli się aktorka. Internauci jednak już spekulują, że mogłaby być to Śmierć lub Pożądanie.

Jako ciekawostkę warto podać, że Christie miała już okazję spotkać się z Neilem Gaimanem. Jakiś czas temu w ramach współpracy z pisarzem, uczestniczyła w radiowej realizacji adaptacji jego powieści pt. The Sleeper and the Spindle.

Ekranizacja Sandmana pojawi się na platformie Netflix i zapowiadana jest jako jedna z najdroższych produkcji w historii tego giganta streamingowego. Pierwsze zdjęcia na planie ruszyły już w październiku 2020 roku, jednak na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery. Co ciekawe, do tej pory, obok Gwendoline Christie, tylko Tom Sturridge jest potwierdzonym członkiem serialowej obsady.

Showrunnerem produkcji został Allan Heinberg, który odpowiedzialny będzie także za scenariusz. Przy tworzeniu pierwszego odcinka może liczyć na pomoc Davida S. Goyera i samego Gaimana. Ponieważ obaj panowie zajęli miejsce producentów wykonawczych. Tymczasem za kamerą staną Jamie Childs oraz Mike Barker.

Wszystkich zainteresowanych komiksową serią odsyłam tutaj. A waszym zdaniem w kogo mogłaby wcielić się Christie?

Powiązane artykuły: