The Boogeyman ekranizacja Stephena Kinga

Studio 20th Century Fox zapowiedziało adaptację kolejnego dzieła Stephena Kinga. Tym razem chodzi o opowiadanie The Boogeyman, które w polskim tłumaczeniu nosi tytuł Czarny Lud. Za scenariusz filmu odpowiedzialni są twórcy dialogów do Cichego miejsca – Scott Beck i Bryan Woods.

Nowela The Boogeyman opowiada o mężczyźnie, który twierdzi, że trójka jego małych dzieci została zamordowana przez potwora ukrywającego się w szafie. Na spotkaniu z psychiatrą Lester Billings wraca pamięcią do tamtych przerażających chwil i próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń. Lekarz podejrzewa u pacjenta paranoję, jednak nic tu nie jest oczywiste. Gdy wizyta dobiegnie końca, znękany Billings stanie oko w oko z Boogeymanem…

Scott Beck i Bryan Woods

źródło: https://consequenceofsound.net

The Boogeyman – produkcja twórców Stranger Things 

Opowiadanie The Boogeyman po raz pierwszy zostało opublikowane w 1973 roku. Obecnie stanowi część zbioru Nocna zmiana, zawierającego 20 mrożących krew w żyłach horrorów. Polskie tłumaczenie – Czarny Lud – nawiązuje do analogicznej, słowiańskiej legendy o potworze, którą straszone były niegrzeczne dzieci.

Na przestrzeni ostatnich lat nowelę Kinga kilkukrotnie zekranizowano, jednak tym razem szykuje się produkcja z prawdziwego zdarzenia. Stworzeniem najnowszego filmu o Boogeymanie zajmie się studio 21 Laps, odpowiedzialne m.in. za rewelacyjny serial Netflixa Stranger Things.

Trzy nowe ekranizacje powieści Stephena Kinga 

The Boogemana to kolejna historia autorstwa Stephena Kinga, która trafi na ekrany kin. Ledwo opadły emocje po horrorze Ciche miejsce, a już w przyszłym roku fani autora mogą spodziewać się aż trzech nowych filmów. Wśród nich zobaczymy kontynuację To (premiera pierwszej części odbyła się w 2017), W wysokiej trawie oraz Smętarz dla zwierzaków