HBO przygotowało Ostre przedmiotyserial na podstawie debiutanckiej powieści Gillian Flyn, autorki światowego bestsellera Zaginiona dziewczyna. Pierwszy, premierowy odcinek serialu będziemy mogli obejrzeć już 9 lipca na HBO i HBO GO.

Ostre przedmioty, serial. Zanim obejrzysz przeczytaj ksiązkę, dostaniesz ją w TaniaKsiążka.pl

fot. HBO

Ostre przedmioty, serial na podstawie książki Gillian Flyn ma się się składać z 8 odcinków. Mówi się, że produkcja ma szansę zostać nowym hitem HBO i powtórzyć sukces Wielkich kłamstewek.

W roli głównej zobaczymy świetną Amy Adams, co brzmi bardzo obiecująco. W serialu zagrają też Patricia Clarkson oraz Chris Messina.

Reżyserią wszystkich odcinków zajął się Jean-Marc Vallée, który stał za kamerą podczas powstawania wielokrotnie nagradzanego Witaj w klubie oraz popularnego serialu adaptowanego HBO Wielkie kłamstewka.

Ostre przedmioty, serial na podstawie książki Gillian Flyn – zarys fabuły

Camille Parker, dziennikarka śledcza, wraca do rodzinnego miasteczka.  Ma przyjrzeć się śledztwu w sprawie morderstwa dwóch dziewczynek i opisać sprawę. Powrót do Wind Gap w stanie Missouri nie jest dla niej łatwy. Camille nienawidzi tego miejsca i zrobiła wiele, żeby z niego uciec. To tutaj nadal mieszka jej despotyczna matka, a każde miejsce przypomina dziennikarce o zmarłej przed laty siostrze. Camille stara się skupić na śledztwie, ale odczuwa wielki niepokój, który towarzyszy jej pobytowi w miasteczku.

W Camille podczas śledztwa odżywają dramatyczne wspomnienia i  wychodzą na jaw od dawna skrywane tajemnice. Dziennikarkę dopadają demony przeszłości.

W miasteczku jest aż duszno od intryg i tajemnic. Czy Camille będzie w stanie to przetrwać? Czy uda jej się zmierzyć z własną przeszłością? Jak potoczy się śledztwo w sprawie morderstwa? Właśnie tego dowiemy się z miniserialu.

Ostre przedmioty, zanim obejrzysz serial, przeczytaj książkę

Przed emisją serialu, jak zawsze w przypadku ekranizacji, warto przeczytać książkę. Tym bardziej, że nowe wydanie powieści Ostre przedmioty z serialową okładką już 4 lipca trafi na półki księgarń. Tę książkę znajdziecie tutaj.

Czekacie na serial? A może znacie już książkę Gillian Flyn? Jestem ciekawa Waszych opinii.

Zwiastun serialu Ostre przedmioty: