Poradniki na jesienną chandrę – sprawdźcie to!
Poradniki na jesienną chandrę to zestawienie, które jak przypuszczamy, pojawia się w idealnym momencie. Ponieważ pogoda za oknem skutecznie daje nam znak, że polska złota jesień już dawno jest z nami. Tym samym pozostały nam krótkie dni i długie wieczory, a także doskwierający brak słonecznego światła. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dziś dla Was zestawienie nietuzinkowych poradników. Ponieważ nic tak przecież nie poprawia humoru i nastroju, jak ciekawa i wciągająca książka. Właśnie! Wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie nie tylko gorące nowości, ale przede wszystkim zapowiedzi. To tytuły, które zainteresują nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Są to pozycje, poruszające ważne tematy, ale i takie, które prozę życia codziennego traktują z przymrużeniem oka. Jedno jest pewne. Absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gotowi? No to zaczynamy!
Poradniki na jesienną chandrę – Wielki ogarniacz pracy, czyli jak robić i się nie narobić
Od Pana Buka dowiecie się, jak dostać obniżkę zamiast podwyżki i dać się przygnieść przez asap, fakap i dedlajn. Jak znaleźć najgorszą pracę na świecie, a potem nie potrafić jej rzucić. A przede wszystkim – po co pracować, tak właściwie. Poza tym Pani Bukowa nauczy was, jak przetrwać w korporacyjnej dżungli i ogarnąć wieczór integracyjny w escape roomie. Jak od siedzenia na Fejsie zostać social media ninją. A także jak obeżreć się na szkoleniu i zawsze, ale to zawsze, mieć przy sobie kubek kawy. Bo narzekamy na pracę, ale w sumie bez niej byłoby nudno. Trzeba tylko wiedzieć, jak robić, żeby się nie narobić.
Książka już dostępna.
Poradniki na jesienną chandrę – Życie według Kintsugi
Na początku warto tutaj wyjaśnić, że kintsugi to japońska sztuka naprawiania wyrobów ceramicznych. Polega ona na zdobieniu pęknięć metalami szlachetnymi, co dodaje im niezwykłego uroku. Okazuje się jednak, że ideę naprawy niedoskonałości poprzez ich podkreślenie, można doskonale przełożyć na każdą sferę życia. Ponieważ japońska filozofia złotych blizn uczy, jak być dla siebie wystarczająco dobrym. Jak podnosić się po porażkach, wracać do równowagi pot rudnych doświadczeniach. Poza tym pokazuje również, jak pogodzić się z nieprzewidywalnym. Dzięki tej książce przekonacie się, że starożytne praktyki pomogą wam lepiej funkcjonować we współczesnym świecie. Dowiecie się także, jak opanować niepokój, dostrajając swój rytm dnia do rytmu natury i wprowadzić łagodną samodyscyplinę, dzięki której łatwiej zniesiecie nagłe zmiany. Ponadto nauczycie się przestać się bać strat, trudnych decyzji, wyborów, a przede wszystkim, dowiecie się, jak funkcjonować w zgodzie ze sobą.
Książka dostępna już od 20 listopada 2019 roku.
Poradniki na jesienną chandrę – Głupota. Nieoficjalna biografia
Różne rodzaje głupoty, naukowa definicja dupka, rozmaite poziomy bezmyślności, obskurantyzm i nacjonalistyczne idiotyzmy. Poza tym postprawdy i sukcesy populizmu, wciskanie kitu, głupawe sny oraz całkiem sporo o Donaldzie Trumpie. Wszyscy wiemy, czym jest głupota – każdy styka się z nią na co dzień. A jednak dotychczas znawcy ludzkich zachowań nie próbowali jej precyzyjnie zdefiniować. Lepiej zrozumieć, by skuteczniej zwalczać. Oto cel tej publikacji, choć zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na z góry przegranej pozycji.
Psycholodzy z wielu krajów, a także socjolodzy, filozofowie i pisarze przedstawiają nam swoją wizję ludzkiej głupoty. To wyjątkowe przedsięwzięcie na skalę światową, więc nie traćcie okazji!
Książka już dostępna.
Poradniki na jesienną chandrę – Skończ z tym sh*tem!
Na co dzień poddajemy się nastrojom i emocjom, płynącym z naszej wewnętrznej paplaniny, nie zastanawiając się nad jej prawdziwą treścią. Więc jeśli kiedykolwiek chcieliście zrozumieć, dlaczego mówicie do siebie w określony sposób, a dokładniej: co się kryje za tymi słowami, to przeczytajcie tę propozycję.
Problem z tak zwanym pozytywnym myśleniem polega na tym, że pomaga ignorować szambo, w którym wciąż się tkwi. Tym samym to emocjonalny odpowiednik zamiatania martwych karaluchów po dywan przed wizytą znajomych. Jasne, mieszkanie wygląda na czyste, ale w głębi duszy wiadomo, że karaluchy wcale nie zniknęły. W naszych umysłach dzieje się to samo: kiedy zamiatamy niewygodną emocję pod mentalny dywan i tak wiemy, że coś tam jest. W związku z tym ta książka powoli wam zajrzeć pod ten dywan. Odsłoni ukryte karaluchy emocjonalne i uwolni was od nich, żebyście zaczęli żyć autentycznie, zamiast udawać kogoś innego.
Książka już dostępna.
Poradniki na jesienną chandrę – Alfabet empatii
Badania dowodzą, że nic tak nie psuje życia, jak kontakty z innymi ludźmi. Ale też nic go tak nie ratuje, jak kontakty z innymi ludźmi. Tym samym jak nie pogubić się we własnych uczuciach, w oczekiwaniach innych i w wyzwaniach, przed którymi codziennie stajemy? Oto przystępny i dowcipny przewodnik po naszych emocjach. Prawdziwe historie z coachingowej praktyki autorek pozwolą wam łatwo określić własne problemy. Poza tym dzięki prostym ćwiczeniom na końcu każdego rozdziału nauczycie się lepiej rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia.
Po latach, w których naszym życiem rządził paradygmat rywalizacji i oceny, chcemy zmiany. Czas na więcej pokoju, wspólnoty i serdeczności – zarówno w naszych głowach i sercach, jak i w świecie. Czas na nowy język – a oto jego alfabet.
Książka już dostępna.
Poradniki na jesienną chandrę – Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Jeśli jesteście osobami wysoko wrażliwymi, zapewne wiele z tego powodu w życiu przecierpieliście. Dość! Nie pozwólcie sobie wmówić, że wysoka wrażliwość jest słabością. Dla ludzi takich jak my, czyli odbierających sygnały od świata „mocniej”, bodźce wysyłane z zewnątrz mienią się rozmaitymi barwami. Nie odtrącajcie ich – ubierzcie się w nie. Ponieważ przepięknie jest być wrażliwcem! Uznajcie swoją wrażliwość za supermoc i starajcie się wykorzystywać ją jak najlepiej, a wasze życie dzięki niej rozkwitnie.
Dzięki poradom z tej książki wasze życie stanie się nieporównanie lżejsze. Rozwinięta wrażliwość może być darem, jeśli tylko pozwolicie jej dojść do głosu.
Książka dostępna od 27 listopada 2019 roku.
Poradniki na jesienną chandrę – Dziewczyny do boju!
Naprawdę denerwuje was niesprawiedliwość społeczna i politycy, którzy zmieniają kraj, myśląc jedynie o swoich pieniądzach i interesie partyjnym? A publiczne naznaczanie kolejnych grup społecznych w imię zaspokojenia najgorszych instynktów ludzi, czerpiących energię z nienawiści? W związku z tym ta książka jest dla was. Dzięki niej nauczycie się między innymi jak zaplanować demonstrację i zebrać na nią środki. Poza tym dowiecie się jak podnosić świadomość na temat najróżniejszych problemów, używając mediów społecznościowych. I jak być dobrym sojusznikiem wszystkich uciśnionych.
Książka dostępna od 2 grudnia 2019 roku.
Poradniki na jesienną chandrę – Trening twórczości
To podręcznik sprawdzonych metod, ćwiczeń i sposobów oddziaływania, które rozwijają twórcze myślenie i działanie. A poza tym są świetną zabawą. Zostały opracowane bardzo starannie przez grono dociekliwych naukowców i praktyków. Tym samym książka pokazuje mnóstwo praktycznych zadań i analizuje ich wpływ na rozwój twórczości. W związku z tym to świetny przewodnik dla psychologów, trenerów, rodziców, szefów i wszystkich, którzy chcieliby pobudzać kreatywność w swoim otoczeniu.
Dziesiątki ćwiczeń, zestaw problemów dyżurnych do pracy na sesjach kreatywnych i ćwiczenia na rozgrzewkę. Zawarte w książce ćwiczenia oprócz twórczości rozwijają też skutecznie komunikację i sprzyjają budowaniu relacji międzyludzkich.
Książka już dostępna.
Poradniki na jesienną chandrę – Sztuka tworzenia wspomnień
Meik zaczął badać wspomnienia w Instytucie Badań nad Szczęściem. W zeszłym roku pracownicy Instytutu rozpoczęli Badanie Tysiąca Szczęśliwych Wspomnień, poprosili tysiąc osób z 75 krajów o opisanie jednego ze swoich szczęśliwych wspomnień. Tym samym otrzymali bardzo zróżnicowane odpowiedzi. Te odpowiedzi stały się podstawą dalszych badań Meika nad tym, dlaczego właśnie te chwile utkwiły ludziom w pamięci jako radosne. W ten sposób stworzył swoją listę „sześciu składników szczęśliwego wspomnienia”.
Następnie Meik opracował rady, jak tworzyć nowe szczęśliwe wspomnienia. Wskazówkami dzieli się w tej książce. W związku z tym powstała ona na podstawie danych badawczych, cytaty z pamiętników, wywiady, międzynarodowe sondaże oraz eksperymenty behawioralne. Instytut Badań nad Szczęściem odpowiada na pytanie, jak tworzyć chwile idealne.
Książka dostępna od 27 listopada 2019 roku.