Tak jak ja czekacie na Później Stephena Kinga? Już za chwilę będziecie mogli wziąć w dłonie najnowszą powieść pióra mistrza grozy, pogładzić okładkę i zaciągnąć się zapachem świeżo zadrukowanego papieru, bo książka pojawi się w księgarniach lada dzień — 10 marca.

Później Stephena Kinga - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Później Stephena Kinga – chłopiec, który widzi za dużo

Tym razem King ma dla swoich fanów paranormalny kryminał, w którym podobno spotkamy wszystkie elementy, jakie sprawiły, że autor do dziś zasiada na upiornym tronie popkultury. Jesteście ciekawi?

Głównym bohaterem najnowszej powieści Kinga jest chłopiec, Jamie. Jak na mistrza grozy przysłało, chłopiec ma tajemnicę, która sprawia, że nigdy nie będzie tak beztroski jak jego rówieśnicy.  Jamie, odkąd pamięta, widzi zmarłych. A nawet więcej — nie tylko ich widzi, ale też jest w stanie poznać sekrety, jakie skrywają. Tajemnice, do jakich nikt inny nie ma dostępu.

Matka świadoma nadnaturalnych zdolności syna i świadoma tego, jak bardzo mogą być dla Jamiego groźne, namawia go, by na zawsze zostały tajemnicą.

Jednak takie zdolności długo nie mogą pozostać niezauważone, a Jamie w pewnym momencie będzie musiał pomóc policji w rozwiązaniu sprawy, która wychodzi poza tradycyjne pojmowanie rzeczywistości. Co więcej, chłopcu przyjdzie zapłacić cenę za to, co potrafi.

Czasami dorastanie jest równoznaczne z walką z własnymi demonami. A, jak to u Kinga bywa, te demony mogą być nie tylko metaforyczne…

Później Stephena Kinga - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Przerażająco o utraconej niewinności

Później Stephena Kinga to powieść — tak jak lubimy — przerażająca. Jednocześnie jest wzruszającą historią o utraconej niewinności oraz o sytuacjach, jakie wystawiają na próbę pojmowanie zła i dobra. Właśnie dlatego wielu już teraz doszukuje się w niej reminiscencji jednej z najstraszniejszych i najlepszych powieści, jakie wyszła spod pióra autora – To.

Czy faktycznie nowa powieść Kinga jest tak dobra? O tym będziemy mogli się już niedługo przekonać na własnej, czytelniczej skórze. Co prawda duże oczekiwania nie sprzyjają późniejszym ocenom. Tak było choćby w przypadku ostatniej powieści, Instytutu. Ale ja i tak już nie mogę się doczekać!

Później, najnowszą powieść Stephena Kinga możecie znaleźć w tym miejscu. Będzie dostępna teraz w miękkiej, a za około miesiąc będziecie mogli ją też kupić w twardej okładce.

Sprawdźcie też: