Przeklęty prom - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Przeklęty prom to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury grozy. Mats Strandberg dorzucił do tej historii jeszcze nieco elementów z najmroczniejszych i najbardziej wciągających thrillerów. W rezultacie Czytelnicy otrzymali naprawdę dobrą książkę, która pochłania do reszty. Jeśli poszukujecie historii na te długie, deszczowe wieczory, koniecznie sprawdźcie tę pozycję! Ale uwaga! Lepiej upewnijcie się, czy w najbliższym czasie nie planujecie wycieczki wodnym transportem. Po tej opowieści być może już nigdy nie będziecie chcieli wsiąść na prom…

Przeklęty prom, czyli miejsce, z którego nie ma ucieczki

Baltic Charisma to prom, kursujący między Szwecją, a Finlandią. Prom, którym dowodzi doświadczona załoga, dla której taki rejs to nie pierwszy raz. Trudno uwierzyć, że coś mogłoby pójść nie tak. Nikt nie myślał o katastrofach morskich czy innych, niespodziewanych przeciwnościach losu. Zawsze wszystko grało – niezawodny sprzęt i doskonała załoga były kluczem do sukcesu.

Ale jest jeszcze czynnik ludzki, w postaci pasażerów, na który już nikt nie ma wpływu. Prom to miejsce, gdzie zbierają się przeróżne osoby. Ponad tysiąc osób na zamkniętej przestrzeni, poruszających się po klaustrofobicznych korytarzach. W dodatku na morzu, gdzie nikt przecież nie może usłyszeć ich krzyku.

A „Baltic Charisma” gości na swoim pokładzie mnóstwo specyficznych osób. To samotna starsza kobieta, która ostatni raz chciałby przeżyć przygodę życia. Wśród pasażerów znajduje się również gwiazda estrady, której blask już dawno przygasł i teraz prowadzi jedynie wieczory karaoke. To także dawny pracownik promu, mający zamiar oświadczyć się ukochanej podczas rejsu. Są także młodsi – dwunastoletni kuzyni, najlepsi przyjaciele do czasu, kiedy poróżniła ich rodzinna, mroczna tajemnica. Przyjaciółki, które chcą przebalować całą noc…

Kiedy tylko prom opuści port, załoga otworzy bary i zabrzęczą butelki. Impreza będzie trwać kolejne 24 godziny, podczas których pasażerowie na chwilę zapomną o codziennych troskach i problemach. W ten kurs jednak wraz z nimi wybrało się czyste zło. Pojawia się krew, giną ludzie, a w nocy na środku Morza Bałtyckiego nie ma dokąd uciec. W ludziach budzą się bohaterowie, ale sytuacja może wydobyć z nich także to, co najgorsze.

Książkę pt. Przeklęty prom znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!