284557_syn_pm_592Syn autorstwa Philippa Mayera stanie się podstawą dla serialu o tym samym tytule. Produkcja powstanie dla stacji AMC. Reżyserią zajął się Tom Harper, a pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany już w przyszłym roku.

Syn to historia o…

…wielopokoleniowej rodzinie McCulloughów. Czytelnik wędruje przez ich wielkie imperium. Razem z bohaterami przeżywa wzrost, szczyt potęgi, a także nieuchronny upadek. Trzy punkty widzenia osób z różnych pokoleń sprawiają, że historia zaskakuje i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Książka Syn to obraz brutalnej walki o władzę. Ale nie tylko. Ukazuje dysproporcje między wysiłkiem, jaki trzeba włożyć, by coś zbudować a tym jak niewiele sił potrzeba by to zniszczyć. Powieść nie narzuca jasnych odpowiedzi, nie osądza. Autor pozostawia tu wyobraźni czytelnika ogromne pole do popisu. Zmusza do refleksji. Akcja powieści rozpoczyna się wiosną 1849 roku, kiedy to zostaje porwany założyciel rodu, Eli. Chłopiec ma 13 lat. Czytelnik zostaje zapoznany ze skomplikowanym procesem przemiany, jaki przechodzi bohater podczas tego okresu. Ostatecznie powraca on do swojego świata, w którym staje się bezwzględnym i brutalnym pułkownikiem.

Na małym ekranie, w jednej z głównych ról, będzie można zobaczyć Pierce Brosnana, który wcieli się w osobę Eliego. Aktor znany jest m. in. z odtworzenia postaci Jamesa Bonda. Warto wspomnieć, że powieść Syn była nominowana do prestiżowej nagrody Pulitzera. Natomiast „New York Times” Philippowi Mayerowi nadał tytuł najlepszego amerykańskiego pisarza młodego pokolenia w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcia do serialu Syn rozpoczęły się już w czerwcu tego roku. Przypominamy, że premiera pierwszego odcinka przewidywana jest na 2017 rok.