PolecamyPoradnikiZapowiedzi i nowości

Strach ucieleśniony – coś dla fanów książek psychologicznych

Strach ucieleśniony - kup na TaniaKsiazka.pl

Strach ucieleśniony to książka, której autorem jest Bessel van der Kolk, światowej sławy psychiatra, który doskonale zna się na poruszanym temacie. Ten poradnik przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury psychologicznej, która skupia się na ludzkich uczuciach, emocjach i zmysłach. Książka w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym bestsellerem. I nie ma co się dziwić. To kompendium współczesnej wiedzy na temat traumy. Jednak autor prezentuje w niej nie tylko wszystko to, co wiemy na jej temat. To także głęboka i osobista, przepełniona pasją opowieść o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć.

Strach ucieleśniony – nie tylko dla profesjonalistów

Jak już wspomnieliśmy na początku, autor to wybitny psychiatra, badacz i klinicysta. W najnowszej publikacji zabiera Czytelników w podróż, podczas której pozwala zrozumieć traumę i odkrywa kolejne metody wyzwalania z jej uścisku. To kręta i wyboista droga. Odbiorcy będą mieli szansę prześledzić zawiłość diagnozy i odkryć zaskakujące możliwości neuronauki. Wraz z narratorem przyjrzycie się sesjom terapeutycznym i pracy badawczej.

A chociaż w książce poruszane są wstrząsające historie, pozostawiają one po sobie głęboko humanistyczne, pełne optymizmu przesłanie. Brzmi ono: niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły nie tylko do przetrwania, ale także do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Bessel van der Kolk jest zdecydowanie otwarty na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia. Również jego społeczne zaangażowanie sprawia, że prezentowane dziś dzieło jest fascynujące i niezwykle użyteczne dla praktyki terapeutycznej.

Jednak Strach ucieleśniony to nie tylko pozycja dla specjalistów. Powinien zaopatrzyć się w nią każdy, kto doświadczył traumy we własnym życiu i każdy, kto chciałby zrozumieć drugiego człowieka.

Książkę Bessela van der Kolka znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco wszystkim miłośników wartościowych, psychologicznych poradników. To z pewnością jedna z tych książek, które warto mieć na swojej półce. Za autorem stoi wieloletnie doświadczenie i wiedza, dzięki czemu jego pozycja jest niezwykle wiarygodna. A wiedza w niej zawarta oraz porady, z pewnością pomogą niejednej osobie.