Talizman Kinga - Steven Spielberg i twórcy Stranger Things zabierają się za ekranizację! Talizman Kinga

Dopiero co zapowiadałam ekranizację książki Stephena Kinga Uciekinier, a tu znowu staję w roli posłańca niosącego wieść o kolejnym obrazie, który ma powstać na podstawie prozy króla grozy. Tym razem uwagę filmowców zwróciła powieść Talizman Kinga, którą mistrz napisał wspólnie z Peterem Straubem. To teraz mocniej przytrzymaj się krzesła lub jeśli stoisz – dociśnij palce stóp do wkładki w butach, bo będzie hit. Produkcją serialu zajmą się Steven Spielberg i bracia Duffer, czyli twórcy serialu Stranger Things! Oczywiście przy wsparciu pisarza. Czy można sobie wymarzyć lepszą kooperację przy adaptacji książki fantasy?!

Talizman Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Talizman Kinga na srebrnym ekranie

Podejmując się zadania ekranizacji książki Talizman Kinga i Strauba z 1984 roku, Steven Spielberg spełnia swoje marzenie. Prawa do jej ekranizacji nabył dwa lata przed jej opublikowaniem i jeśli zanurzyć się w działania matematyczne, to jego filmowe plany mają prawie 40 lat! Przyszedł zatem czas, by je zrealizować. I robi to nie z byle kim, ale z Mattem i Rossem Dufferami. Bracia ci wprawili w osłupienie mieszkańców naszego globu, serwując widzom wyśmienity serial Stranger Things. Ich dzieło trąciło struny nostalgii za latami 80. i stało się fascynującym wehikułem czasu, który zgromadził przed ekranami laptopów i komputerów ogromne ilości użytkowników platformy Netflix. Nie zapominajmy o samym Spielbergu. To przecież on wyreżyserował takie kasowe produkcje jak Bliskie spotkania trzeciego stopnia, E.T., filmy z serii Indiana Jones, Park Jurajski, Szeregowiec Ryan, A.I. Sztuczna Inteligencja, Raport mniejszości, Wojna światów i wiele innych, które były na ustach całego świata.

Scenarzystą i showrunnerem filmu jest Curtis Gwinn, który również odpowiadał za Stranger Things, ale także za takie perełki jak Narcos oraz The Walking Dead. Sam Stephen King natomiast staje u jego boku w roli producenta wykonawczego. Produkcją filmu zajmują się Amblin Television i Paramount Television Studios, a ostatecznie seria zostanie dodana do biblioteki Netflixa.

Jeśli dodamy do siebie powieść z lat 80., braci Duffer, którzy w Stranger Things wspięli się na szczyty w kwestii przeniesienia klimatu lat 80. na ekran oraz Stevena Spielberga, który w latach 80. wyreżyserował kilka doskonałych filmów science fiction – możemy spodziewać się naprawdę wyjątkowego serialu. Ja czekam, a Ty?

Talizman Kinga i Strauba – o czym jest książka?

W czasie prac nad produkcją warto przeczytać książkę. Talizman Kinga i Strauba jest dostępny w tym miejscu. Jeśli potrzebujesz zachęty, przybliżę Ci w skrócie, o czym jest ta powieść. Jej głównym bohaterem jest dwunastoletni Jack Sawyer. Jego mama jest aktorką i choruje na raka, a chłopiec nie potrafi się z tym pogodzić. Oboje przenoszą się do Kalifornii, do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Tam Jack poznaje dozorcę wesołego miasteczka, który zdradza mu tajemnicę istnienia równoległego świata, zwanego Terytoriami. Tam, Dwójniczka jego matki, Laura deLoessian również jest śmiertelnie chora. Tylko chłopiec może uratować obie kobiety. W tym celu musi wyruszyć w niebezpieczną wyprawę między dwoma światami, by dojść na drugi koniec kontynentu. Tam w czarnym, przerażającym hotelu znajduje się Talizman, w którym drzemią uzdrawiające moce, zdolne uchronić przed śmiercią mamę i Laurę. Jej… niech oni już to nakręcą!

Powiązane artykuły: