O książce Tuż za ścianą zrobiło się tak głośno, że po prostu musiałam ją przeczytać. Jednym się ona podobała, innym nie bardzo. Jak było w moim przypadku? Mnie ta historia wciągnęła, może dlatego, że sama zmagałam się kiedyś z sąsiadami, którym bardzo daleko było do ideału… Zapraszam na moją recenzję.

Tuż za ścianą

Tuż za ścianą okładka książki

Instagram @ruda_czyta

Historia opowiada o sielankowym życiu mieszkańców Lowland Way. To ulica, przy której chciałby zamieszkać każdy – piękne domy, spokojne sąsiedztwo i niedzielne wspólne zabawy na ulicy wyłączonej z ruchu! Brzmi idealnie prawda? Pewnego dnia do domu obok wprowadza się ktoś, kto zupełnie do nich nie pasuje, nie przestrzega zasad i nie szanuje innych. Darren i Jodie to nie są sąsiedzi o jakich się marzy. To sąsiedzi, których się nienawidzi! W nocy puszczają tak głośną muzykę, że nie da się spać, zaczynają remont, który uprzykrza życie wszystkim dookoła. Na dodatek na swojej posesji prowadzą biznes – handlują używanymi samochodami. Przecież takie coś zupełnie nie przystoi w tej eleganckiej dzielnicy.

Od pierwszego dnia zaczynają się kłopoty. Nikt nie spodziewa się jednak, jak wielkie się one staną…

Czy to na pewno thriller?

Tuż za ścianą

Na okładce książki znajdujemy obietnicę: Przygotujcie się na ostrą jazdę.  I tej właśnie ostrej jazdy w tej książce zabrakło! Ja bym tę książkę określiła jako niespieszny thriller psychologiczny. Można też pokusić się o stwierdzenie, że to powieść obyczajowa, z elementami thrillera. To książka idealna dla osób, które nie lubią rozlewu krwi, ale lubią zagadki, tajemnice i powolne dochodzenie do prawdy.

Do mnie ta historia przemawia, wciągnęła mnie i zaintrygowała, a właśnie tego oczekiwałam od tej historii. Mimo, że zabrakło tu obiecanej ostrej jazy, to dobrze spędziłam czas przy lekturze tek książki. I powiem Wam jedno – uważajcie na swoich sąsiadów…

Książkę Tuż za ścianą możecie kupić tutaj>>

 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 6/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 6/10
7/10