Wystarczająco dobra to książka Małgorzaty Mostowskiej, chyba najsympatyczniejszej joginki w Polsce. Sama niejednokrotnie ratowałam swoje zasiedziane plecy, korzystając z krótkich praktyk Małgosi, które możecie znaleźć na YouTube. Niektórzy mogą powiedzieć, że to zwykła gimnastyka, ale spokój i radość życia bijąca od Małgosi udziela mi się niezmiernie. Stąd też, gdy dowiedziałam się, że Media Rodzina wydaje jej książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć w swojej biblioteczce!

Wystarczająco dobra - recenzja książki

Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji.

Tak właśnie brzmi pełny tytuł tej książki. Ostatnimi czasy na rynku wydawniczym pojawia się wiele poradników mniej lub bardziej podobnych do siebie. Niemniej jednak książka Gosi zachwyciła mnie swoją lekkością i… przytulnością? Ciężko jest mi to opisać. Podczas jej lektury czułam pewnego rodzaju błogość.

Książkę rozpoczyna opowieść Autorki o drodze do tego, jak stała się nauczycielką jogi, by następnie zwrócić uwagę na zagadnienie kobiecości i macierzyństwa. Mimo że jak każdy – Gosia zmierza się z wieloma problemami życia codziennego, to jej wiara w siebie i pewnego rodzaju wewnętrzny spokój pozwalają pokonywać te trudności.

Recenzja książki Wystarczająco dobra

Niezwykle ważny dla mnie jest sam wydźwięk tytułu. Nie porównuj się z innymi. Nie wpędzaj się w kompleksy, bo jesteś wystarczająco dobra. Ale czy dla siebie? Chwyćcie za tę książkę, która otuli Was niczym miękki koc. Podpowie, jak miło zacząć dzień, a także jak zdrowo go zakończyć. Polecam mieć przy sobie ołówek, bo znajdziecie tutaj wiele ciekawych ćwiczeń, jak spisanie marzeń czy kilku miłych rzeczy, które spotkały Was w ciągu dnia. Dowiecie się, jak niewielkie nawyki mogą poprawić zdrowie czy nastrój.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jednak z pewnością będę po nią jeszcze niejednokrotnie sięgać. Nie sposób oderwać wzroku również od pięknych zdjęć Autorki. Naprawdę, mocno polecam ten tytuł.

Na koniec zostawię Wam jeszcze cytat z książki:

Bądź dla siebie ważna, bo jesteś jedyną osobą z którą spędzasz każdą sekundę swojego życia. Zadbaj o swoje ciało, o swój umysł, o swoją duszę. Zadbaj o siebie.

Książkę Wystarczająco dobra znajdziecie tutaj.

Moja ocena
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Ocena wartości książki - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Wystarczająco dobra to książka Małgorzaty Mostowskiej, chyba najsympatyczniejszej joginki w Polsce. Ten poradnik zachwycił mnie swoją lekkością i… przytulnością? Ciężko jest mi to opisać. Podczas lektury czułam pewnego rodzaju błogość. Chwyć za tę książkę, która otuli Cię niczym miękki koc.