PolecamyRomanseZapowiedzi i nowości

Wznowienie bestsellerowej powieści Jojo Moyes – Ostatni list od kochanka

powieści Jojo Moyes

Tę książkę Jojo Moyes napisała na rok przed ukazaniem się jej międzynarodowego hitu Zanim się pojawiłeś. Wiele osób, znających obie te powieści, twierdzi, że właśnie Ostatni list od kochanka jest tą wspanialszą. Jeżeli jeszcze nie czytaliście tej książki, teraz jest doskonała okazja, aby to nadrobić. Tytuł właśnie został wznowiony i będzie miał premierę 10 stycznia 2018 roku. Każdy, kto czytał jakąkolwiek książkę spod pióra tej autorki wie, że powieści Jojo Moyes zawsze trafiają prosto w serce.

Powieści Jojo Moyes, które trzeba znać

Ostatni list od kochanka to historia, która dzieje się w dwóch różnych wymiarach czasowych, w latach 60-tych i współczesnych. Autorka doskonale oddała klimat charakterystyczny dla epoki historycznej, w której umiejscowiła akcję części swojej książki i jest to jeden z elementów, na który Czytelnicy zwracają szczególną uwagę. Jednak oczywiście sednem tej historii jest romans, historia miłosna sprzed lat i ta współczesna, które mimo dzielącego je czasu wydają się zadziwiająco podobne. Czy główna bohaterka, dzięki skomplikowanej przeszłości nieznanej sobie kobiecie, zdoła uporządkować, własne trudne życie?

List jak wehikuł czasu

Główną bohaterką tej historii jest Ellie, która właśnie natrafiła na świetny dziennikarki temat, który może rozpędzić jej zawodową karierę. Ellie znalazła list. Nie jest to jednak zwykły list, ponieważ dokładnie ten sam kawałek papieru i te same słowa czytała kilkadziesiąt lat wcześniej, będąc w szpitalu inna kobieta. Teraz zupełnie jak wehikuł czasu, właśnie ten przedmiot połączy obie bohaterki.

Ellie jest zafascynowana historią właścicielki listu, Jennifer. Okazuje się, że kobieta miała sekretny romans, mimo że była młodą mężatką. Zakazana relacja okazała się wielkim skandalem w tamtych czasach.

Dziennikarka próbując odnaleźć odpowiedź na pojawiające się w jej głowie pytania, zaczyna tak kierować swoim życiem, że powoli trafia na rozwiązanie swoich własnych dylematów. W końcu także jest kochanką, także rozbija czyjąś rodzinę. Czy będzie potrafiła wyrwać się z błędnego koła?

Powiązane: ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ 3 CZĘŚĆ! TEGO FANI SIĘ NIE SPODZIEWALI 

Powieści Jojo Moyes: Ostatni list od kochanka

Ostatni list od kochanka to historia, która nie jest lekka ani łatwa, ponieważ autorka rzadko sięga po takie tematy. Z jej książek zawsze płynie jakaś życiowa mądrość i zawsze są one osadzone w bardzo prawdziwych realiach. Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsza książka Jojo. Czy tak jest rzeczywiście? Musicie przekonać się sami. Jednego możecie być pewni, zakończenie tej historii wprawi Was w osłupienie.

Wszystkie tytuły Jojo Moyes znajdziecie tutaj.
Niedawno ukazała się jeszcze inna książka tej autorki: We wspólnym rytmie.