Dobra wiadomość dla wszystkich fanów powieści pt. Z przejmującego zimna, której autorem jest John le Carre. Okazuje się, że historia zostanie zekranizowana i przybierze formę mini serialu. Warto przy tym wspomnieć, że już jedna z książek tego autora doczekała się podobnego projektu i odniosła niemały sukces. Dlatego też z niecierpliwością będziemy oczekiwać na najnowsze efekty.

Z przejmującego zimna John le Carre okładka książki

Z przejmującego zimna – kilka słów na temat ekranizacji

Prace nad adaptacją powieści jakiś czas temu rozpoczęły Paramount i Ink Factory. Teraz do tej grupy dołączą BBC oraz AMC. Ekipa ogłosiła, że serial pt. The Spy Who Came in From the Cold przybierze formę miniserialu. Za scenariusz odpowiadać ma Simon Beaufoy, który pochwalić się może Oscarem zdobytym za produkcję Slumdog, milioner z ulicy. Szef programowy z AMC, Joel Stillerman, twórczość Le Carrego komentuje następująco:

John le Carré jest jednym ze współczesnych mistrzów snucia opowieści. Ponowna możliwość pokazania jego twórczości na ekranie jest dla nas zaszczytem. „Z przejmującego zimna” to opowieść o głębokiej intrydze w bardzo niepewnym okresie historii.

A o czym opowiada sama książka? Akcja dzieje się na początku lat 60. XX wieku. Alec Leamas, dowodzący siatką szpiegowską w Berlinie Wschodnim traci kolejnych ludzi. Większość z nich zostaje rozpracowana i zamordowana przez niemiecki kontrwywiad. Kiedy ginie ostatni człowiek, centrala z Londynu odwołuje Leamasa z NRD i zleca mu nową, niezwykle delikatną akcję. Brytyjski agent starannie przygotowuje się do powierzonego mu zadania. Nie wie jednak, że w tej rozgrywce ma być jedynie pionkiem, którego będzie trzeba się pozbyć, gdy przestanie być potrzebny…

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z książką Johna le Carrego, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Powieść Z przejmującego zimna znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!