Majowe kryminały - kup na TaniaKsiazka.pl

Kryminały w maju to zestawienie kilku gorących tytułów, które już niebawem pojawią się w sprzedaży. W związku z tym wśród prezentowanych dziś pozycji znajdziecie nie tylko międzynarodowe bestsellery, ale także powieści rodzimych mistrzów gatunku. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co takiego dziś dla Was przygotowaliśmy. Książki, uwzględnione w naszym zestawieniu to zapowiedzi, na które z niecierpliwością czekają tysiące czytelników w całej Polsce. Tym samym nie pozostaje nam nic innego jak zaprezentować wam kryminały, na które warto zwrócić uwagę właśnie w maju. Sprawdźcie to!

Kryminały w maju - kup na TaniaKsiazka.pl

Oszukana - kup na TaniaKsiazka.plKryminały w maju – Oszukana

Główną bohaterką powieści jest dwudziestotrzyletnia Lena, która interesuje się fotografią i mieszka w uroczej willi nad jeziorem. A dokładniej mówiąc, w wielkim domu otoczonym lasem. Urzęduje tam wraz z chłopakiem i psem. Tym samym jednym taka sceneria wyda się romantyczna, innym dość przerażająca i mroczna. Jednak dla Leny to nic z tych rzeczy. Wspomniane miejsce to po prostu idealna kryjówka. Ponieważ bohaterka musiała uciekać, by się schować i przetrwać. Bo nie chciała umierać. Dlatego teraz stroni od ludzi, żyje chwilą i przekonuje siebie, że jej poprzednie życie nie istniało. Tak jest prościej. Poza tym, gdy się w kółko powtarza kłamstwa, w końcu zaczyna się w nie wierzyć.

Książka będzie dostępna w sprzedaży od 16 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Niebezpieczna gra

Weronika to jedna z najlepszych policjantek w wydziale kryminalnym stołecznej policji. Jednak jej karierę przerywaNiebezpieczna gra - sprawdź na TaniaKsiazka.pl dramatyczna akcja, w której traci partnera. Z tego powodu jej życie całkowicie się zmienia. Wkrótce kobieta nieoczekiwanie dostaje zadanie, które wykonać może tylko ona. W Wilanowie znaleziono zwłoki kandydata na urząd premiera, a jedynym świadkiem zdarzenia jest znany i zabójczo przystojny aktor, Przemysław Rej. Niestety gwiazdor nic nie pamięta. A w związku z tym, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, mężczyzna potrzebuje całodobowej ochrony. Aby nie wzbudzać podejrzeń, Weronika i Rej muszą udawać parę. Wkrótce okaże się, że mężczyzna nie mówi całej prawdy, a na jaw wychodzą kolejne sekrety. Poza tym oboje zostają wplątani w niebezpieczną grę, w której stawką będzie nie tylko życie.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Listy zza grobu

Listy zza grobu - kup na TaniaKsiazka.plKaja Burzyńska wciąż otrzymuje listy od ojca, który zmarł dwadzieścia lat temu. Mężczyzna zadbał o to, przygotowując je wcześniej i zlecając coroczną wysyłkę tego samego dnia, pozornie przypadkowego dnia. Mija czas, a bohaterka zaczyna to traktować już jedynie jako zwyczajną tradycję. Do chwili, kiedy orientuje się, że w tych listach ukryte jest drugie dno.

Tymczasem do miasteczka wraca Seweryn Zaorski. Zjawia się tam po 22 latach nieobecności. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. Wkrótce w garażu znajduje zamurowaną skrytkę. Znalezione w niej materiały rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad. Tym samym szybko okazuje się, że największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Wada

Nad Chełmżą kłębią się groźne burzowe chmury, a mieszkańcom dokuczają nieznośne, sierpniowe upały. Komisarz Wada - kup na TaniaKsiazka.plBernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot, który stoi na leśnej polanie w pobliżu jeziora. Wraz z dokładniejszymi oględzinami natrafia na coraz więcej śladów krwi. Tym samym wskazują one jednoznacznie na brutalną zbrodnię, której ofiarą mogła być młoda kobieta. Pojawia się jednak pewien kłopot. Komisarz Bernard Gross nie ma kompletnie żadnego punktu zaczepienia. Ponieważ brakuje mu ciała ofiary, narzędzia zbrodni i przede wszystkim, sprawcy. W całej sprawie jest zbyt wiele niewiadomych oraz zbyt dużo mylnych tropów. Jednak bohater musi sprawdzić wszystkie ślady. Tym samym porusza się w gęstym mroku, by odnaleźć przerażającą prawdę. Prawdę, która obnaży rodzinną tajemnicę sprzed wielu lat. Ponieważ są pewne sprawy, które, jak się wydawało, pogrzebano dawno temu. Są też jednak świeże ślady krwi, świadczące o zbrodni.

Książka dostępna od 16 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Ostatni most

Ostatni most - zamów na TaniaKsiazka.plGłówną bohaterką książki jest Marieke van Haan, holenderska policjantka. Obecnie musi rozwikłać sprawę utonięcia w kanale. Kobieta nigdy jednak nie spodziewała się, że może to być jedna z najbardziej skomplikowanych spraw w jej dotychczasowej karierze. Sekcja zwłok denatki wykazuje, że ofiara zmarła, zanim jej auto wpadło do wody. Poza tym badania ujawniły, że dziewczyna przed śmiercią urodziła dziecko, a przyczyną zgonu był krwotok poporodowy. Ponadto już wkrótce przypadkowy świadek znajduje na śmietniku żywego noworodka. Szybko okazuje się, że jest to córka dziewczyny z kanału.

Marieke van Haan zawsze bała się wody i tego, co się pod nią kryje. Tymczasem nie tylko sprawa, którą prowadzi, będzie związana z tym żywiołem. Próba rozwikłania zagadki tajemniczego dziecka z fotografii zaprowadzi ją pod powierzchnię wody. I do historii pewnego mostu, który dla kogoś był ostatnim.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Dzień Matki

Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. PozaDzień Matki - kup na TaniaKsiazka.pl tym, gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy Reifenrath był seryjnym mordercą? W oczach sąsiadów on i jego żona Rita stanowili książkowy przykład rodziny zastępczej. Oferowali dzieciom pozbawionym opieki dom pełen miłości. W wyniku śledztwa na jaw wychodzą jednak mroczne fakty. To historia rodzonej córki Reifenrathów, która zmarła z przedawkowania narkotyków i utopionej w stawie dziewczyny z sąsiedztwa. A poza tym tajemniczego samobójstwa Rity Reifenrath, której zwłok nigdy nie odnaleziono.

Tym samym, kiedy kolejna kobieta przepada bez wieści, Pia mobilizuje wszystkie siły, by ją odnaleźć. Czy funkcjonariusze zdążą rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno?

Książka dostępna od 27 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Zranić marionetkę

Zranić marionetkę - zobacz na TaniaKsiazka.plWarszawa tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca. Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami. Poza tym jest też przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić. Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Książka dostępna od 29 maja 2019 roku.

Kryminały w maju – Nagranie

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w Toruniu zaginęło pięciu młodych mężczyzn. Sprawą zajął się komisarz Maciej Nagranie - kup na TaniaKsiazka.plGorczyński. Jedną poszlaką, jaką dysponuje policja, są tajemnicze przesyłki, które otrzymują rodziny zaginionych. To płyty z krótkimi filmami, na których każda z ofiar przekazuje dziwną wiadomość. „Nazywam się Emil Kwiatkowski. Wiem, że zgrzeszyłem i wiem, że to, co mnie spotkało, jest jedynym dobrem, jakie mogłem wyrządzić na tym świecie”, lub „Mnie już nie ma, ale wy jeszcze jesteście. Jeszcze! Wesołych Świąt”.

W związku z tym Gorczyński dobrze wie, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Jednak motyw sprawcy wciąż pozostaje niejasny. Z tego powodu mężczyzna postanawia włączyć w sprawę zaprzyjaźnioną jasnowidz Sylwię Trojanowską. Nietypowy duet musi jak najszybciej schwytać sprawcę, który śledzi każdy ich ruch.

Książka dostępna od 15 maja 2019 roku.