Naku*wiam zen - nowa książka Marii Peszek

Fani Marii Peszek tym razem powinni skierować się nie ku regałom z muzyką, ale tym z książkami. Zamiast sklepu z płytami odwiedzić księgarnię. 12 października premierę będzie miała najnowsza książka artystki. W Naku*wiam zen Maria Peszek rozmawia z ojcem – Janem.

Naku*wiam zen - książka Marii Peszek

Naku*wiam zen – nowa książka Marii Peszek

Druga po wydanym 14 lat temu Bezwstydniku książka Marii Peszek to rozmowa dwojga artystów, ojca i córki o wszystkim. O sztuce, życiu, szczęściu, miłości, seksie, przyzwoitości, wolności…

Tym razem nie używam zapałek. Nie wzniecam rewolucji. Nie krzyczę: „Róbmy dym”. Zeszłam z barykad. Chcę się podzielić opowieścią o niełatwej, ale wspaniałej relacji z ojcem, i ogrzać nią serca. Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas.

~ Maria Peszek

Córka i ojciec rozmawiają szczerze i bez pruderii. Z książki promieniuje ich ciepła i bliska relacja, otwartość na siebie nawzajem i na świat.

Naku*wiam zen - książka Marii Peszek

Co czeka nas, czytelników?

Będziemy w rozmowach Marii z Janem krążyć między powagą a euforią i absurdem. Być może zdziwimy się, że można tak ze sobą rozmawiać. Czasem się uśmiechniemy, czasem zadumamy. Jest szansa, że ta książka po przeczytaniu, zostanie z nami jeszcze długo. Że będziemy do niej wracać. Może właśnie dlatego, że to, co czasem może wydawać się ekstremalne, czy absurdalne, jak tytułowe naku*wianie zen, jest zwyczajnie prawdziwe?

Nową książkę Marii Peszek znajdziecie tutaj: Naku*wiam zen.