State of Terror - thriller polityczny Hillary Clinton i Louise Penny State of terror

Była amerykańska sekretarz stanu i kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton napisała powieść wraz z kanadyjską autorką kryminałów Louise Penny. Książka zatytułowana State of Terror to thriller opowiadający o kulisach międzynarodowej polityki oraz kuluarowych intrygach na wysokim szczeblu.

State of terror

Fot. https://www.facebook.com/hillaryclinton/

State of Terror – thriller polityczny Hillary Clinton, czyli czego możemy się spodziewać?

Clinton i Penny od dawna się przyjaźnią, nic więc dziwnego, że wpadły na pomysł stworzenia powieści wspólnymi siłami. Hillary w oświadczeniu powiedziała:

Pisanie thrillera z Louise to spełnienie marzeń. Cenię każdą z jej książek i postaci, a także jej przyjaźń. Teraz łączymy nasze doświadczenia, aby eksplorować skomplikowany świat dyplomacji i zdrady.

State of Terror będzie opowiadał o początkującej sekretarz stanu, która pracuje dla swojego byłego politycznego rywala, a obecnie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Światem wstrząsa seria ataków terrorystycznych – bohaterka ma za zadanie wpaść na trop spisku, który dąży do osłabienia pozycji USA i uderzenia w amerykański rząd. Czy uda jej się powstrzymać chaos, nim będzie za późno? Z pewnością możemy spodziewać się wartkiej akcji i wciągającej fabuły charakterystycznej dla powieści Penny, a także (dzięki udziałowi Hillary) szczegółów dotyczących kulis międzynarodowej polityki oraz dyplomacji znanych tylko osobie wtajemniczonej.

Louise Penny, czyli współautorka powieści, znana jest m.in. z serii kryminałów o inspektorze Armandzie Gamache. Jej komentarz do książki?

Kiedy pojawił się pomysł napisania politycznego thrillera wraz z moją przyjaciółką Hillary, od razu się zgodziłam. Zanim zaczęłyśmy, rozmawiałyśmy o jej doświadczeniach jako sekretarz stanu. Jaki był jej najgorszy koszmar? Odpowiedź znajdzie się w State of Terror.

Również mąż Hillary, były prezydent USA Bill Clinton, jest fanem thrillerów i sam próbuje swoich sił w ich pisaniu. Stworzona wraz z Jamesem Pattersonem powieść Gdzie jest prezydent stała się bestsellerem, sprzedając się na świecie w nakładzie ponad 3,2 miliona egzemplarzy. W czerwcu 2021 roku ukaże się natomiast The President’s Daughter, czyli kolejne dzieło tego duetu.

Premiera State of Terror została zapowiedziana na 12 października 2021 roku.

Powiązane artykuły:

Autorka artykułu: Magdalena Białek