Wyścig do słońca

Nadchodzi nowość z serii Rick Riordan Przedstawia – Wyścig do Słońca! Tym razem wraz z Nizhoni Begay, uczennicą siódmej klasy, przenosimy się do świata wierzeń plemienia Nawaho. Poznamy legendę o Bohaterskich Bliźniętach i staniemy oko w oko z potworami, które będziemy widzieć tylko my.

Książkę Wyścig do słońca dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Wyścig do Słońca

Nizhoni Begay do niedawna była zwykłą uczennicą siódmej klasy w amerykańskiej szkole położonej na południowo-zachodnim krańcu mapy. Przynajmniej tak o sobie myślała, dopóki nie zaczęła dostrzegać otaczających ją potworów. Takich jak chociażby ten ubrany w elegancki garnitur, który z uwagą obserwował jej poczynania na meczu koszykówki. Na domiar złego ów jegomość okazuje się być dyrektorem rafinerii, w której pracuje tata dziewczyny!

Pan Charles, bo tak jest nazywany, jest niepokojąco zainteresowany rodziną Begay, w szczególności Nizhoni oraz jej bratem, Makiem. Do jego dziwnych zainteresowań należy również historia ludu Nawaho, której rodzina Begay jest częścią oraz legendą o Bohaterskich Bliźniętach. Niestety tylko dziewczyna wie, że pan Charles jest niebezpieczny. Jak jednak wytłumaczyć tacie, że jego przełożony jest dosłownie potworem?

Niestety bohaterka nie będzie miała zbyt wiele czasu na wyszukaną argumentację, bowiem już następnego dnia jej tata znika! Jedynym śladem, jaki po sobie zostawia, jest wiadomość: Uciekajcie! Mimo ostrzeżenia Nizhoni i Mak nie zamierzają się ukrywać, wyruszają więc na ratunek. Niestety nie będzie to jednak łatwe zadanie. Aby odzyskać tatę z powrotem będą potrzebowali pomocy Świętych Ludzi Diné. Ich wsparcie ma jednak swoją cenę…

Z jakimi przeciwnikami przyjdzie im się mierzyć? Czy rodzeństwu uda się dotrzeć do Domu Słońca? I kim tak naprawdę jest pan Charles i jak go pokonać? 

Rick Riordan Przedstawia

Seria Rick Riordan Przedstawia to zbiór fenomenalnych powieści fantasy dla młodzieży inspirowanych kulturą i wierzeniami rozmaitych narodowości. Do tej pory mieliśmy przyjemność poznać między innymi rezolutną Aru Shah, czy niezbyt pewnego siebie Zane’a Obsipo, a każde z tych spotkań stanowiło niezapomnianą przygodę, do której Was również zapraszamy.

Seria ta to nie tylko fantastyczna wyprawa w magiczne światy, ale również możliwość poznania obcych wierzeń i kultur nam nam odległych, czy tych na mapie, czy też na osi czasu. Książka, tak jak i poprzednie książki serii, wydana jest pod patronatem CoPrzeczytać, dlatego nie możemy już doczekać się premiery najnowszej powieści rodem ze świata Indian Nawaho! 🙂 Jak o Wyścigu z czasem pisze sam Riordan:

Wyścig do słońca

Premiera książki odbędzie się 1 lipca 2020 r. Niemniej jednak jest już ona dostępna w przedsprzedaży i znajdziecie ją tutaj. 👈