Zegar czarnoksiężnika -

O tym, że będzie w Polsce ekranizacja powieści Johna Bellairsa Zegar czarnoksiężnika, dowiedziałam się, siedząc w kinie i oglądając zapowiedzi zbliżających się premier kinowych. 🙂 Sam trailer książki przypomina klimatem filmy z serii z Harrym Potterem, więc myślę, że jest nieźle. 🙂 Książka, na podstawie której powstał film, będzie szczęśliwie wznawiana, niestety dopiero na dwa dni przed premierą. Jednak oczywiście najpierw warto polecić dzieciom, sięgniecie po papierową wersję tej historii, zanim zobaczą ją w kinie. 🙂 W ekranizacji wystąpią prawdziwe gwiazdy: Cate Blanchett i Jack Black. Premiera: 21 września.

Zegar czarnoksiężnika – książka, która dała początek książkom J.K. Rowling

Po raz pierwszy Zegar czarnoksiężnika był wydany w oryginale w 1973 i ze wspomnień osób, które czytały książkę jako 10-letnie dzieci wynika, że była to historia, która mocno utkwiła w ich pamięci i że jest tam sporo strasznych i jednocześnie ekscytujących zdarzeń. Książki samego autora przetarły szlak dla dzieł takich mistrzów jak: J.K. Rowling, Neil Gaiman i John Connolly.

Zegar czarnoksiężnika – opowieść o czarach

Bohaterem Zegara czarnoksiężnika jest 10-letni Lewis Barnavelt, który w tragicznym wypadku samochodowym stracił oboje rodziców. Teraz ma zamieszkać ze swoim wujkiem, Jonathanem. Mężczyzna jest trochę dziwaczny i ekscentryczny, ale bardzo przyjacielski. Ważną postacią jest także pani Zimmerman, sąsiadka, która zaskarbia sobie serce chłopca, przynosząc mu świeżo zrobione, domowe ciasteczka.

Zegar czarnoksiężnika – dziwny dom i dziwny zegar

Lewis szybko zauważa, że w domu wujka dzieją się dziwne rzeczy. Jego opiekun przed pójściem spać wyłącza wszystkie zegary. Jednak mimo to, chłopiec pewnej nocy słyszy wyraźnie tykanie jednego z nich. Okazuje się też, że wujek jest czarownikiem amatorem, a pani Zimmerman – najprawdziwszą wiedźmą. Oboje są postaciami o dobrych sercach i raczej niegroźnymi. Ze złych rzeczy, które odkrywa Lewis to to, że poprzedni właściciele domu również praktykowali czary, ale specjalizowali się w czarnej magii… Więcej nie zdradzam, żeby uniknąć spoilerów. W każdym razie sama książka, jak i film mogą przyprawić małoletnich czytelników o liczne ciarki na skórze, czyli polecamy. 🙂

W ekranizacji książki wystąpią wielkie gwiazdy kina: Cate Blanchett, znana z takich filmów jak Utalentowany pan Ripley, Władca pierścieni, Aviator i Jack Black, znany z Podróży Guliwera czy Biegnij, Ronnie, biegnij!

Tutaj znajdziecie polski zwiastun filmu Zegar czarnoksiężnika.

Premiera filmu w kinach: 21 września 2018

 

Wybierzecie się z dziećmi na ten film? Ja już obiecałam, więc idę. 🙂