Bikini killer - historia seryjnego mordercy Bikini Killer

Poznaj historię życia i mrocznej działalności jednego z najbardziej przebiegłych i okrutnych seryjnych morderców. Wejdź w zaburzony umysł zbrodniarza dzięki książce Bikini Killer autorstwa Jarosława Molendy i serialu The Serpent, które powstały na podstawie prawdziwej historii Charlesa Sobhraja. Mężczyzna w latach 60. i 70. XX wieku działał na terenie na terenie Azji Południowo-Wschodniej, a za swój cel obierał zachodnich turystów.

Biki killer Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment odcinka serialu The Serpent

Bikini killer – historia seryjnego mordercy

Wiadomo, że prawdziwe życie pisze najlepsze, jak i najstraszliwsze scenariusze. Jedną z najbardziej krwawych opowieści, które wydarzyły się naprawdę jest historia życia Charlesa Sobhraja, z która możesz się zapoznać, sięgając po książkę Jarosława Molendy Bikini Killer. Mężczyznę podejrzewano bowiem nawet o dwadzieścia zabójstw! Z zimną krwią mordował w latach  70. ubiegłego stulecia na słynnym azjatyckim szlaku hipisów, który rozciągał się przez Tajlandię, Malezję i Indie. Jednak nie Azjaci byli w kręgu jego zainteresowania, ponieważ polował głównie na turystów z Zachodu.

Nazywany był mistrzem ucieczki i kameleonem, ponieważ z powodzeniem zmieniał swoją tożsamość. Perfekcyjnie grał ludzi różnych nacji i udawał przedstawicieli przeróżnych profesji. Nie sposób go było rozpoznać i schwytać. Był niezwykle inteligenty, przebiegły i doskonale zacierał ślady. Był mistrzem manipulacji, latami wywodził policję w pole, nie dając się złapać. To właśnie wyróżniało go na tle innych seryjnych morderców. Przez wzgląd na swój modus operandi, otrzymał przydomki „Bikini Killer” oraz „Wąż”.

Z relacji świadków wynika, że  był niezwykle czarującym mężczyzną. Wiemy jednak również, że za tą powierzchownością kryło się zepsute wnętrze zdolne do  najpotworniejszych czynów. Mordował bowiem z zimną krwią, bez litości i bez wyrzutów sumienia. Po dziś dzień Charles Sobhraj uważany jest za jednego z najbardziej nikczemnych, podstępnych i niebezpiecznych przestępców na świecie.

Serial The serpent, czyli Wąż

Od początku kwietnia na platformie streamingowej Netflix można oglądać serial The Serpent, który znajdziesz pod polskim tytułem Wąż. To wspólna produkcja Netflixa i BBC. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z tym obrazem, obejrzyj trailer. Kto wie, może po przeczytaniu tego tekstu, od razu zabierzesz się za serial?

Jeśli bliższe poznanie historii Charlesa Sobhraja wolisz zacząć od książki, w tym miejscu możesz zamówić egzemplarz Bikini Killer.

Powiązane artykuły: