FantastykaFantasyPolecamyZapowiedzi i nowości

Długo wyczekiwana nowela z serii Dwór cierni i róż już tej jesieni w Polsce!

z serii Dwór

Jeszcze w styczniu pisałam Wam o tym, że kolejny tytuł z serii Dwór Cierni i róż pojawi się w Polsce prawdopodobnie w październiku i proszę, okazuje się, że tak właśnie będzie. Brawo ja. 🙂 Nowa książka z serii Dwór cierni i róż zatytułowana: Dwór szronu i blasku gwiazd zadebiutuje na polskich półkach 3 października, ale warto wiedzieć, że nie będzie to dosłownie kolejny tom z serii, tylko nowela towarzysząca. Co to w praktyce oznacza? Wyjaśniam poniżej. 🙂

Nowa książka z serii Dwór cierni i róż będzie nowelą 

Od dawna fani wiedzą, że seria Dwór cierni i róż jest trylogią. Jednak wiadomo także, że autorka zapowiedziała kolejne tomy w serii. Będą to zarówno nowele towarzyszące, jak i książki pełno-tomowe będące spin-offami serii. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się Książka do kolorowania nawiązująca do serii, a teraz czas właśnie na pierwszą nowelę: Dwór szronu i blasku gwiazd.

Powiązane: DWÓR CIERNI I RÓŻ. KSIĄŻKA DO KOLOROWANIA – JUŻ WE WRZEŚNIU!

Dwór szronu i blasku gwiazd to nowela, a więc książka nie będzie długa (w oryginale liczy 229 stron. Dla porównania pierwszy tom serii miał w polskim wydaniu: 524 strony) Można się więc spodziewać, że nowela w naszej rodzimej wersji dojdzie do 300 stron. Dwór szronu i blasku gwiazd ma nie tylko mniejszą objętość, ale tę pozycję od pozostałych odróżnia także fakt, że opisane w niej wydarzenia będą pewnym łącznikiem między głównymi tomami, a także bazą do wydarzeń w pełno-tomowych spin-offach.

Nowela z serii Dwór cierni i róż z perspektywy Feyry i Rhysand’a

Powiązane: SERIA DWÓR CIERNI I RÓŻ SARAH J. MAAS DOCZEKA SIĘ KOLEJNEJ KSIĄŻKI JUŻ W MAJU!

A więc, o czym będzie pierwsza nowela towarzysząca tej bestsellerowej serii Maas? Książka będzie napisana z perspektywy Feyry i Rhysand’a. Akcja noweli rusza na kilku miesięcy po wydarzeniach w Dworze skrzydeł i zguby. Ponownie trafiamy do życia głównych bohaterów i ich towarzyszy, którzy wspólnie próbują odbudować świat, w którym żyją. Ważnym wydarzeniem będzie fakt, że zbliża się wreszcie okres Przesilenia Zimowego i w związku z tym powód do świętowania. Jednak w każdym świetle są drobiny mroku i Feyre odkryje, że ludzie, których kocha noszą w sercu wiele ran i blizn, które będą miały ogromny wpływ na losy całego Dworu Nocy.

Zapowiedź kolejnej noweli z serii Dwór cierni i róż

Mimo że nowela jest w sumie krótka w porównaniu do tomów z trylogii, myślę, że wspólnie możemy dojść do wniosku, że niemal 300 – stronicowa książka to wcale nie jest mało, dlatego fani na pewno będą zadowoleni. Z tego, co sobie poczytałam, w tej noweli nie ma miejsca dla zbyt wielu istotnych wydarzeń, ale niewątpliwie warto ją poznać, chociażby po to, aby mieć pogląd na to, co wydarzy się w nadchodzących spin- offach.

Nie będzie to jedyna nowela do serii, ponieważ zapowiedziana jest jeszcze druga, która nie ma jeszcze tytułu. Wiadomo jednak, że będzie dotyczyła dwóch postaci: Cassian i Nesta. Wstęp do tej noweli powinien pojawić się na końcu Dwór szronu i blasku gwiazd.

Mam jeszcze jedną bardzo dobrą wiadomość dla fanów serii i autorki. Dwór cierni i róż będzie zekranizowany! Czyli będzie to już kolejna, zapowiadana ekranizacja prozy Mass (Szklany tron ma być serialem). O adaptacjach opowiem Wam nieco więcej w kolejnym artykule.

Kilka faktów na koniec:

  • Premiera noweli Dwór szronu i blasku gwiazd: 3 października 2018
  • Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania: 19 września 2018
  • Seria spin-offów do serii ma liczyć jeszcze trzy tomy
  • 4-ty tom serii ukaże się w oryginale dopiero w 2020 roku
  • 7-my tom z serii Szklany tron, Kingdom of Ash ukaże się w oryginale 23 października 2018. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule Anety:  FINAŁ SERII SZKLANY TRON. ZNAMY OKŁADKĘ