Sto lat samotności - kup na TaniaKsiazka.plEkranizacja Stu lat samotności to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Gabriela Marqueza. Powody do zadowolenia mają także miłośnicy dobrych produkcji filmowych czy serialowych, opartych na książkowych historiach. Obecnie książki nierzadko przeżywają druga młodość, kiedy zainteresuje się nimi świat filmu. Tym samym trudno się dziwić, że producenci w końcu zainteresowali się światowym bestsellerem pt. Sto lat samotności. Książka, która cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników, jest zapowiedzią niemal pewnego sukcesu historii przeniesionej na ekran. Jesteście ciekawi, w jakiej postaci zostanie zekranizowana powieść Gabriela Marqueza i kto podejmie się tego zadania? Koniecznie czytajcie dalej!

Ekranizacja Stu lat samotności – kilka informacji na temat projektu

Prawa do ekranizacji tej powieści nabył nie kto inny, jak Netflix, który ostatnio przoduje w zdobywaniu poczytnych tytułów. W związku z tym widzowie mogą spodziewać się zrealizowania tej historii w postaci serialu. Zdjęcia do produkcji powstawać będą głównie w Kolumbii. Zgodnie z informacjami, które obiegły Internet, producentem serialu będzie Rodrigo Garcia, syn sławnego pisarza. Poza tym to właśnie on zadecydował o sprzedaży praw autorskich do wspominanej powieści. Warto tutaj również wspomnieć, że sam Gabriel Marquez, który zmarł w 2014 roku, zastanawiał się nad tym krokiem bardzo długo. Oto co Rodrigo sądzi na temat podjętej decyzji:

W złotym wieku seriali, przy udziale utalentowanych scenarzystów i reżyserów, a także jakości kinematografii, przyszedł najlepszy moment na ekranizację Stu lat samotności.

Wiemy również, że serial ma zostać nakręcony w języku hiszpańskim. Tym samym zostaje zachowana wola autora książki, który miał opory, co do ekranizacji powieści. Ponieważ nie chciał, aby produkcja kręcona była w języku angielskim. Natomiast nie podano na razie informacji o planowanej dacie premiery serialu. Widzowie muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Jedno jest pewne, ekranizacja Stu lat samotności z pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. Sama książka sprzedała się na świecie w ponad 45-milionowym nakładzie.

Książkę Gabriela Marqueza pt. Sto lat samotności znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy czytaliście tę powieść oraz, czy czekacie na serial.