Nagroda Wielkiego Kalibru 2019 - nominacje

Czy wiecie, że niedawno ogłoszono listę autorów, którzy w tym roku mają szansę na zdobycie Nagrody Wielkiego Kalibru? To spod ich piór wyszły najlepsze polskie powieści kryminalne i sensacyjne, które trafiły do księgarń w zeszłym roku. Zatem jeżeli uwielbiacie kryminały, a jeszcze nie mieliście okazji, żeby sięgnąć po te książki, to być może te nominacje zainspirują Wasz głód lekturowych wrażeń. 😉

Nagroda Wielkiego Kalibru 2019 - nominacje

Nagroda Wielkiego Kalibru 2019 – nominacje

Jury pod przewodnictwem profesora Zbigniewa Mikołejko, w składzie: Witold Bereś, prof. Anna Gemra, prof. Inga Iwasiów, dr Anna Marchewka, prof. Małgorzata Omilanowska i Grzegorz Sowula wybrało 7 powieści, które wyróżniły się w swoim gatunku. W tym autorem dwóch z nich jest Wojciech Chmielarz. Z pewnością już chcielibyście się w końcu dowiedzieć, jakie książki zawalczą o tegoroczną statuetkę?

Jurorzy w dniu poprzedzającym ogłoszenie wyników przed publicznością spotkają się ze wszystkimi autorami, których książki znalazły się w finale. Zwycięzcę poznamy 1 czerwca podczas uroczystej Gali Nagrody Wielkiego Kalibru. To wydarzenie, które będzie towarzyszyło Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału Wrocław 2019. Laureat otrzyma 25 tysięcy złotych.

Przypomnę Wam jeszcze, że Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną przyznaje od 2004 roku Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” wraz z Instytutem Książki. Przy okazji tego wyróżnienia jury ogłasza też laureata Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru. Zamy już laureata Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru 2019. Wiem, że wyróżniono nią Bernarda Miniera, francuskiego pisarza. 1 czerwca, podczas uroczystości Minier będzie mógł odebrać wyróżnienie. Więcej na ten temat w kwietniu pisała Paulina w swoim artykule:

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru 2019

W zeszłym roku nagrodzono Ryszarda Ćwirleja za jego powieść Tylko umarli wiedzą. Jeżeli chcecie o tym dowiedzieć się więcej, to zapraszam tutaj:

Nagroda Wielkiego Kalibru 2018:  Ryszard Ćwirlej

Czy czytaliście już może którąś z nominowanych książek? Może któraś z nich Waszym zdaniem w szczególności zasługuje na tegoroczne wyróżnienie?