Zapowiedzi kryminalne sierpnia Kryminalne nowości sierpnia

Zapowiedzi kryminalne sierpnia wyglądają naprawdę obiecująco. To dobra informacja dla wszystkich fanów gatunku planujących resztę lata spędzić na czytaniu książek. Którzy pisarze spowodują wzrost czytelniczego napięcia? Po jakie smakowite literackie kąski warto sięgnąć? Zerknijcie na kilka naszych propozycji.

Nowości kryminalne sierpnia na TaniaKsiazka.pl >>

Zapowiedzi kryminalne sierpnia

Nieznajoma z Sekwany, Guillaume Musso

Nieznajoma z Sekwany na TaniaKsiazka.pl >>

Na liście zapowiedzi kryminalnych sierpnia znajduje się kolejna powieść uwielbianego przez czytelników pisarza, Gulliaume Musso. Nieznajoma z Sekwany trafi do księgarni już 1o.o8., więc w zasadzie za chwilkę. Czym tym razem autor zaskarbi sobie uznanie fanów?

Musso sięgnął po jedną z najpopularniejszych miejskich opowieści mieszkańców Paryża. Francuzi nie przestali o niej wspominać, mimo że od tragicznych wydarzeń minęło już przeszło 150 lat. To historia nastoletniej dziewczyny, której ciało wyłowiono z Sekwany i wszystko wskazywało na to, że przyczyną śmierci było samobójstwo. Jednak nikomu nie daje spokoju fakt, że twarz nastolatki w ostatnich chwilach jej życia zastygła w szerokim uśmiechu. Pisarz zainspirowany zagadkową opowieścią postanowił przenieść ją do współczesnych czasów.

Książkę zamówicie pod tym linkiem.

Obcy chłopiec, Alex Dahl

Obcy chłopiec na TaniaKsiazka.pl >>

Dzień później na rynku wydawniczym pojawi się Obcy chłopiec autorstwa Alex Dahl. Główną bohaterką powieści jest Cecilia Wilborg, która ma wspaniałego męża, dwie cudowne córeczki i piękny dom w bogatej dzielnicy małego miasteczka. Chcąc go utrzymać, musi bardzo ciężko pracować i unikać jakichkolwiek błędów. Okazuje się bowiem, że nawet zwykłe podwiezienie do domu chłopca, którego rodzice zapomnieli odebrać z basenu, może mocno wpłynąć na jej plany. Zwłaszcza gdy pod podanym przez dziecko adresem stoi pusty, opuszczony dom. W obliczu takiej sytuacji Cecylia postanawia zabrać chłopca do siebie.

Wkrótce obecność tego niepozornego gościa zburzy jej spokój, przywołując niechciane wspomnienia z przeszłości i rozpętując prawdziwą burzę w jej życiu.

Książkę złapiecie w tym miejscu.

Płonące ambony, Andrzej Dziurawiec

Płonące ambony na TaniaKsiaka.pl >>

Również 11 sierpnia listę zapowiedzi kryminalnych sierpnia wzbogaci powieść Andrzeja Dziurawca pt. Płonące ambony. Głównym jej bohaterem jest emerytowany glina Szubert, którego los w życiu nie oszczędzał. Poznajemy go w momencie, gdy postanawia opuścić głośną, gęstą od ludzi Warszawę i przenosi się na wieś, by wyremontować rodzinny dom. Głusza i pies – dokładnie tego potrzebował. Jednak upragniony spokój zakłóca mu niespodziewanie odkrycie komnaty w nieczynnej kopalni oraz kradzież zabytkowego pistoletu. Na domiar złego wokół zaczynają płonąć myśliwskie ambony, a kolejni prawnicy giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Szubert, próbując połączyć elementy tej układanki, wpada w ramiona niebezpiecznych kobiet, które uwikłają go w dawną, makabryczną sprawę.

Książka czeka na Was tutaj.

Gra w ludzi, Eva Minge

Gra w ludzi na TaniaKsiazka.pl >>

Kolejna sierpniowa propozycja to książka Gra w ludzi autorstwa Evy Minge – jednej z najbardziej znanych na świecie polskich projektantek mody. Tym razem artystka odłożyła artykuły do rysowania, tkaniny oraz akcesoria krawieckie i zamieniła je na przybory do pisania.

W jej książce poznajemy Annę – dziewczynę o olśniewającej i nietypowej urodzie, która to wcale nie pomaga jej w realizacji życiowych planów. Pragnęła ona bowiem skończyć szkołę średnią, potem studia i rozpocząć pracę, jednak wpadła w oko niewłaściwym ludziom. Wdała się bowiem w płomienny romans ze swoim wykładowcą i spełniała wszystkie jego zachcianki. Dość szybko okazało się jednak, że związek ten z pięknej miłości zamienił się w mroczne więzienie. To dla dziewczyny bolesne doświadczenie, zwłaszcza że swojemu ciemiężycielowi urodziła syna.

Anna ma jednak szansę zacząć swoje życie od nowa. Otrzymuje od policji propozycję przeniknięcia w strukturę nieformalnej międzynarodowej grupy. Tworzą ją bogaci mężczyźni, którzy pragnąc coraz to nowych podniet, wykorzystują naiwność kobiet, traktując je – delikatnie rzecz ujmując – przedmiotowo. Anna zgadza się na współpracę. Wkracza do nieznanego dotąd świata luksusu, płatnego seksu i grupowych orgii. Pragnie zemsty na dawnym ukochanym, a przy tym chce uwolnić inne niewinne kobiety z podobnego koszmaru. Jednak tym razem dziewczyna kompletnie nie wie, jakie zasady panują w tej grze i jak wysoka jest stawka.

Książkę, której premierę zaplanowano 23 sierpnia, można złapać pod tym linkiem.

Kiedy znikają ślady, Elina Backman

Kiedy znikają ślady na TaniaKsiazka.pl >>

Zapiszcie sobie datę 24 sierpnia, ponieważ wtedy premierę będzie miał tytuł Kiedy znikają ślady Eliny Backman. Powieść jest kontynuacją wyśmienitego debiutu literackiego fińskiej pisarki pt. Kiedy umiera król.

Akcja książki rozpoczyna się od realizacji filmowego projektu – trzech studentów kręci dokument o pewnym pustelniku z wyspy Lammassaari w Helsinkach. Podczas realizacji zadania niespodziewanie znika jeden z młodych mężczyzn, zaraz potem kolejny, a ciało jednego z nich zostaje znalezione w położonym niedaleko rezerwacie przyrody. Znany z poprzedniej części serii komisarz policji Jan Leino rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia jednego i przypuszczalnego morderstwa drugiego studenta. W tym czasie druga bohaterka cyklu – dziennikarka Saana Havas, dowiaduje się, że zaginął młodszy brat jej kolegi. W związku z tym, że zna jego rodzinę, pragnie pomóc w poszukiwaniach, nagrywając podcast true crime. Czy to możliwe, że zaginięcie mężczyzn to nie przypadek, i że ktoś po prostu na nich zapolował?

Książkę już teraz zamówicie przedpremierowo na tej stronie.

Inne kryminalne zapowiedzi sierpnia złapiecie w tym miejscu.

Czytaj także: